Mobilní hry za „babku“, neboli výběr napříč platformami

23. 08. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
Tipy na 7 neobyčejných aplikací z Google Play Store

Málokdy se stává, že byste si kromě knížky brali na dovolenou třeba zápisník, ale mnohem častějším jevem je nepochybně hraní, které nám pomáhá, zkrátit si dlouhou chvíli. Můžeme se u něho totiž skvěle odreagovat, nehledě na úmornost cestování. Ovšem toto tvrzení hned neznamená, že lidé hrají mobilní hry jen tehdy, když někam jedou. Například já většinou zapínám Plants VS Zombies okamžitě, jak zjistím, že ten zatracený autobus jede až za půl hodiny, nebo když na někoho čekám. Ne nadarmo mobilní hry pomalu vytlačují přenosná zařízení, tedy handheldy, jež začínají mizet z trhu, jako by se po nich zaprášilo. V tomto krátkém výběru sedmi doporučených her nejen na cesty vám ukážu, které hry prostě stojí za to alespoň vyzkoušet.

Tactile Wars (Android, iOS – zdarma)

Paintball není odvětví, nutně zapadající jen do reálného světa. I v herním má dost co nabídnout, o čemž svědčí nedávno vydaná mobilní hra TW. Zabíráte v ní rozlehlá území, poté je spravujete a snažíte se je udržet. To je v podstatě celé. Jak se ovšem ukázalo, tento jednoduchý princip funguje více než dobře. A pozitivně hře jistě nahrává i fakt, že ji tvůrci uvolnili zcela zdarma, což se u tak skvělých her běžně nevidí. TW vás podle mého názoru chytnou a ještě dlouho nepustí.

Path to Luma (Android, iOS – zdarma)

Žádná z her tolik nepřipomíná umělecké dílo, jako právě PtL, moderně pojatá hříčka o záchraně galaxie a civilizace jménem Chroma. Hrajete v ní za podivného panáčka, v každém levelu prozkoumávajícího malinkou planetku, na kterou potřebujete zavést světlo. Tahle kratochvíle naneštěstí trochu trpí nedostatkem levelů, ale na druhou stranu to dohání krásně stylizovaná pastelová grafika nebo originální koncept.

Game of Thrones (Android, iOS – první epizoda zdarma, ostatní se dokupují)

O epizodickém modelu hrání a Telltale hrách obecně jsem toho už napsal hodně, stačí se podívat na server www.gamingsite.cz, kde vyšly již více než tři články, zabývající se hrami od tohoto amerického studia. Telltale zkusili své štěstí také na smartphonech a tabletech, což se jim oplatilo, protože minimálně The Walking Dead trhalo rekordy. Před nedávnem tvůrci vydali rovněž port hry Game of Thrones na mobilní telefony, čímž znovu zaseli obilí do úrodné země. Právě GoT totiž stahuje nejvíce uživatelů. Důvod? Chytlavý děj, jež přitáhne hlavně fanoušky knižní či seriálové předlohy, mistrně napsaný scénář a dialogy, líbivá grafika… Game of Thrones zkrátka mají co nabídnout. Jenže, ono nic není zadarmo. Tedy ano, první epizodu sice pořídíte zdarma, za další si už ale připlatíte.

Agar.io (Android, iOS – zdarma)

Ačkoli hra Agar.io naprosto postrádá jakýkoli byť jen náznak příběhu, hraje se poměrně chytlavě, a tak by ani tohle nemělo ve vašem výběru top mobilních her chybět. O co v ní jde? Začínáte jako docela malé kolečko, rozrůstající se tím, že pojídá ostatní, ještě menší entity, díky čemuž postupně rostete a stáváte se silnějším. Pokud ovšem někdo sežere vás, končíte, takže je od věci, si dávat pozor, kam až zajdete.

Pacman 256 (Android, iOS – zdarma)

Legendární klasiku Pacmana asi všichni dobře známe, málokomu však neušla jeho novinka v podobě hry pro mobilní zařízení, dodávají slavné postavičce třetí rozměr. Všechno, tedy kromě rozměru, zůstalo při starém, snad jen, že musíme stále postupovat kupředu. Svět za námi totiž postupně mizí, proto nám nezbývá nic jiného. Do cesty se nám opět staví nebezpeční duchové, jejichž kontakt s námi znamená absolutní konec hry. Gamesa se ovládá jednoduchými dotyky, kdy máznutím do čtyř směrů určujeme, kam Pacman zahne. Pro fanoušky klasiky nutnost, pro ostatní rozhodně také.

Mobilní hry za „babku“, neboli výběr napříč platformami

Minion Rush (Android, iOS – zdarma)

Mimoňi, žluté a rozverné postavičky, známé z celovečerních filmů, dorazili i na naše mobilní telefony a tablety se systémem Android nebo iOS. Nyní se ujímáme role pošetilého Dava, jenž chce získat cenu mimoně roku, pro což hodlá zajímat až za hranice svých možností… A mi mu v této endless-runer hře pomáháme zdoláváním překážet při běhu kupředu, sbíráním banánů a power-upů. Fanoušci filmu dostali další důvod, proč zkusit i mobilní hraní. Ostatním tuto hříčku na pár minut doporučuji rovněž, je zábavná a navíc se u ní skvěle odreagujete.

Fallout Shelter/Plants VS Zombies (Android, iOS – zdarma)

Osobně nevím, která hra se do tohoto výběru hodí víc, a proto nechám na vás, jestli si vyberete obě, nebo dáte přednost jen jedné. Každopádně se mi tyto hry nesmazatelně zapsaly do srdce pro nezměrnou originalitu, herní prostředí, či prostě jen level design.

V Plants VS Zombies řešíte invazi zombies pomocí nebojácných kytiček, jež nadobro skoncují s každou oživlou mrtvolou, co se vás odváží napadnout.

Fallout: Shelter naopak kombinuje to nejlepší ze žánrů strategie a starání se o virtuální lidičky. Jinými slovy, budujete v něm obrovský, protijaderný bunkr.

Mobilní hry za „babku“, neboli výběr napříč platformami

Recenze obou her najdete zde: Kategorie hry

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0