Minion Rush – postřehovka s Mimoni

30. 05. 2016 Barbora Koďousková
001

Rozruch, který vypukl po uvedení animované, rodinné komedie americké společnosti Illumination Entertainment Já padouch, zejména pak žlutých pomocníků hlavního hrdiny, začal již pomalu vyprchávat. Přesto však, se i dnes na trhu objevuje řada předmětů zobrazujících tuto tématiku. K těmto produktům patří mimo jiné i různé hry připravené právě pro dotyková zařízení. Dnes bych ráda představila jednu z nich – Minion rush od Gameloftu. Tato postřehová hra je určena pro dotyková zařízení s mobilním operačním systémem Windows Phone (Windows 10 Mobile), popřípadě na počítačích s Windows 10. Disponuje grafikou známou právě z filmového zpracování, jednoduchým ovládáním a plynulostí nejen pohybu, ale i doplňkové grafiky.

Hra je rozdělena do několika úrovní. V základní části jich je k dispozici devět. V průběhu, ziskem bodů se odemykají další z nich. Před spuštěním mise se zobrazí úkoly, které je třeba pro další postup získat. Ty se s každým levelem mění a ztěžují. Každý z nich je také doplněn úvodní propracovanou animací zobrazující některou z příhod těchto čiperných hrdinů. Účelem je pak urazit s Mimoňem co možná nejdelší trasu, během ní sbírat body v podobě – jak jinak než banánů. Za ty je posléze možné nakoupit různá vylepšení nástrojů v „obchodě“ v hlavní nabídce hry. Po cestě je třeba vyhýbat se různým překážkám a zároveň určovat směr.002Ovládání je naprosto jednoduché, pohybem do stran – doprava, doleva, se postava přesune na danou z nich. Gestem nahoru se pak vyhnete překážkám umístěných na zemi – výskokem. Gesto opačným směrem, tedy dolů, pak umožňuje skrčení a projití tak vyvýšenou překážkou.

Grafikou i svým stylem je tato postřehovka podobná Subway surfers, jenž funguje na stejném principu. Stejně jako v ní můžete své výsledky sdílet se svými přáteli na sociální síti Facebook. Za přihlášení také získáte výhody v podobě bonusových kol a navýší se i vaše celkové skóre.

Sledujte nás

 • Partneři webu

  Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

  Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

  RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

  Akreditované IT kurzy a školenia

  ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

  Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

  Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

  Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0