Microsoft představil nové produkty

13. 10. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

6.října 2015 se v New Yorku konala tisková konference za účelem představení nových produktů, softwarového giganta – společnosti Microsoft. Tentokrát se však nejednalo o softwarové záležitosti, nýbrž o nová hardwarová zařízení.

Prezentace začala zmínkou o Windows 10, nové verzi operačního systému, která byla v době prezentace v oběhu 10 týdnů a již po takto krátké době ji využívalo více než 110 milionů PC zařízeních! (Mobilní verze by měla být představena v průběhu prosince 2015.) Novinkou ze světa softwaru bylo oznámení o vývoji speciálních Windows 10 aplikací, jenž budou fungovat na všech zařízeních s Windows 10 (i v mobilní verzi) stejně a stejné by mělo být i prostředí těchto aplikací. Prozatím byla zmíněna například spolupráce s Facebookem, Instagramem, nebo CBS.

Poté přišlo na řadu představení hardwarových produktů. Prvním z nich byl Xbox one. Nejzásadnější informací v této kategorii je určitě rozšíření kompatibility pro starší Xbox 360. Xbox následovaly brýle HoloLens. HoloLens umí zobrazit virtuální realitu pomocí hologramů. Umožňují tak například hrát počítačovou hru a být přitom její skutečnou součástí. Přesně tento příklad také firma z Redmontu zvolila pro prezentaci tohoto zařízení. Brýle HoloLens jsou tak přímou konkurencí například pro Google Glass od společnosti Google.0203Třetím produktem prezentace byl (nejen) sportovní náramek Band. Umožňující hlídat si fyzický stav při výkonu jakékoliv činnosti, nabízí také čtení SMS zpráv, hlídání e-mailů a dalších základních operací spojených s mobilním telefonem. Band se tak dá brát jako odpověď firmě Apple na jejich Apple Watch. Nyní přišlo na řadu představení nových Lumií a zřejmě nejočekávanější část večera – představení Continuua, tedy technologie, která umožňuje udělat z mobilního telefonu plnohodnotné PC.0405

U mobilních zařízení se zůstalo i nadále, představen byl tablet Surface Pro 4, již čtvrtá řada tohoto úspěšného stroje. Na závěr přišlo překvapení. K prezentaci se dostal laptop s označením Surface book, první zařízení svého druhu od této firmy, s možností odepnutí monitoru a používání jej jako tablet. Jedná se tedy o takzvané hybridní zařízení 2v1.0607Záznam celého večera je k dispozici na stránkách Microsoftu.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0