Microsoft Continuum – vytvoří z telefonu počítač

27. 10. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Continuum je funkce, kterou s sebou přináší nejnovější verze operačního systému od společnosti Microsoft – Windows 10. Po připojení monitoru, klávesnice a myši umožňuje z mobilního zařízení vytvořit plnohodnotné PC pracující s univerzálními aplikacemi přizpůsobených právě pro nové Windows.

Připojení k periferiím je umožněno dvěma způsoby – bezdrátově, nebo pomocí speciálního docku nazvaným Microsoft Display Dock. Bezdrátové připojení je realizováno pomocí Miracastu (připojení monitoru) a Bluetooth (připojení myši a klávesnice). Nevýhodou je však nestabilita. Právě z tohoto důvodu byl vytvořen dock. Ten má z jedné strany USB typu C pro připojení telefonu – umožňuje zároveň i jeho nabíjení. Z druhé strany se pak nachází konektory HDMI, USB 2.0 a napájení. Dock samotný nebude součástí (alespoň zatím) balení většiny podporovaných telefonů. Jeho cena je předběžně stanovena na 3000 Kč.02Telefon je v režimu Continuum možno používat hned několika způsoby. Asi nejzajímavějším z nich, je takzvaný separovaný režim. Zařízení je po připojení k docku využíváno jakožto počítač (například tvorba prezentace, sledování filmu…), nezávisle na tom lze však používat i telefon samotný. Můžeme tak například telefonovat, ale zároveň pokračovat v rozdělané práci zobrazené na monitoru či televizi v prostředí, které (až na malé drobnosti) odpovídá prostředí, na které jsme zvyklý z počítače. Další možností je přenášení obrazu na monitor přesně tak, jak ho vidíme na mobilním zařízení ovládaném myší a klávesnicí. Poslední variantou je využití telefonu jakožto trackpadu a řídit jím tak „počítačovou“ část.

Funkci Continuum je prozatím možné využívat pouze s využitím nejnovějších Lumií (Lumia 950 a Lumia 950XL) a s modelem od Aceru Jade Primo. Důvodem tohoto omezení je nutné hardwarové vybavení, to vyžaduje zejména separovaný režim, kdy mobilní telefon pohání nejen univerzální aplikace zobrazené na monitoru, ale i své vlastní funkce.

Zajímavostí je, že Acer ke svému telefonu navíc přibaluje klávesnici, myš a dock jako součást balení. Což umožňuje využívat funkci na plno hned po koupi. Oficiálně se Continuum začne plně využívat až s dokončením a představením Windows 10 Mobile, které jsou prozatím stále ve fázi vývoje.03

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0