Lumia Camera – pokročilá fotoaplikace

28. 10. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
logo

Lumia Camera je pokročilou fotoaplikací pro chytré telefony Lumia od společnosti Microsoft fungující na platformě Windows Phone 8 a 8.1. Největší předností této aplikace je manuální nastavení expozičních hodnot zajišťujících využití veškerého potenciálu fotoaparátu.

Po zapnutí aplikace vidíme její výchozí nastavení. V dolní části obrazovky jsou režimy snímání, prvním z nich je režim „chytrá série“. Při fotografování v tomto režimu se po zmáčknutí spouště nasnímá hned několik fotografií. Nabídne se několik možností, co s takto nasnímanými fotografiemi dále podniknout. První z nich je výběr nejlepšího snímku, následuje možnost akčního snímku, zaostření pohybu, změna obličeje a odebrání pohybujících objektů. Těchto vlastností se dá využít zejména při fotografování sportu, nebo například při fotografování dětí.

wp_ss_20151028_0013

Dalším z režimů je režim „fotoaparát“. Po pravé straně je zobrazeno základní nastavení, obsahující ovládání blesku a přednastavené expoziční režimy. Po kliknutí na šipku u těchto možností se rozvine takzvané profesionální nastavení, což je asi největším plusem této aplikace. Nabízí – stejně jako základní nastavení ovládání pro blesk, navíc je zde možnost nastavení white balance, neboli vyvážení bílé, které umožňuje přizpůsobit nastavení situaci, v níž fotografujeme tak, aby barvy odpovídali skutečnosti. Dále je zde možnost volby manuálního a automatického ostření. Následující ikona ISO nastavuje citlivost snímače na světlo, umožňuje tedy fotografování i za horších světelných podmínek. Další možnost nastavuje rychlost závěrky, tedy záruku lepších nočních fotografií a šanci pro práci se stativem. Jako poslední volba je zde přidání či ubrání jasu, tato vlastnost funguje stejně jako kompenzace expozice a využívá se za špatných, či nevhodných světelných podmínek.

wp_ss_20151028_0015wp_ss_20151028_0017wp_ss_20151028_0016

Posledním z režimů je režim videa. Stejně jako režim fotoaparát umožňuje základní a profesionální nastavení. V základním můžeme ovládat pouze diodu přisvětlení, tedy její zapnutí, či vypnutí. V profesionálním nastavení se opět setkáme s možností white balance a nastavením jasu, tedy kompozice expozice.

wp_ss_20151028_0014wp_ss_20151028_0019wp_ss_20151028_0018

V dalších možnostech, schovávající se pod ikonkou tří teček můžeme dále nalézt například bracketing, či možnost časovače.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0