Lumia 950 a 950 XL

03. 08. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Lumia 950 a 950 XL

Pokud sledujete mobilní novinky, rozhodně Vám zcela jistě neutekla i tato žhavá novinka, která by měla být ještě v letošním roce představena – jedná se o telefony Lumia 950 a Lumia 950 XL. Je zajímavé, že si samotný Microsoft coby výrobce zvykl na uvádění vždy rovnou dvou novinek, kdy jedna, ta výkonnější bude mít ještě dovětek XL. Postupem času unikávají informace, které jsme pro Vás připravili do uceleného článku a nyní se na ně rovnou pojďme společně podívat.

Lumia 950 a 950 XL

Očekávané mobilní telefony Lumia 950 a Lumia 950XL mají být vyrobeny z polykarbonátu a mají být jak v bílé, tak elegantní černé verzi. Rendery, které jsou na internetu a denně zde kolují zatím sice nepocházejí přímo od Microsoftu, nicméně jsou vyrobeny na základě všech uniklých informací a poskládány do jedné mozajky. Nicméně i takové servery jako The Verge vydal článek se stejnými specifikacemi, takže se jim dá více než věřit. Samotné dva telefony se od sebe budou lišit možná velikostí displeje, kdy 950 XL bude pochopitelně a logicky větší.

Společným jmenovatelem telefonů Lumia 950 a Lumia 950 XL má být OLED displej s vysokým a dokonalým QHDrozlišením a hlavně výkonný procesor Snapdragon 808/810, celkově 3GB RAM paměti a vnitřní úložiště pro Vaše data, fotografie, muziku a další věci o kapacitě 32GB – pochopitelně se slotem pro rozšíření díky microSD kartě.

Další vychytávky mají být v podobě bezdrátového nabíjení, což je v poslední době velký fenomén, ale také oboustranné nabíjené díky USB typu C. Scaner oční duhovky a 20 MPx fotoaparát jsou spíše dohady, nicméně pokud přijdou, bude se jednat o skvělou novinku. Na selfie by měla mít přední kamerka a fotoaparát rozlišení 5 MPx.

Co se týče samotných úhlopříček, menší z dvojice telefonů by měl mít 5,2” a Lumia XL by měla mít obrovských 5,7”. Další věc je rozdílná baterie, která bude 3000 mAh a 3300 mAh.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0