Lumia 650

04. 04. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
L6501png-I_6670

Lumia 650

Společnost Microsoft, která před časem převzala výrobu chytrých telefonů modelové řady Lumia, představila nový telefon s označením Lumia 650. Co mobil určený pro střední třídu a především pro firemní zákazníky nabízí a jaký vůbec je?

Samotný vzhled telefonu odbočuje na jinou kolej, než po které se doposud u Microsoftu a u Nokie jezdilo. Důsledkem toho je fakt, že „šestsetpadesátka“  je úplně prvním modelem, který dodržuje barvu zadního krytu s čelním panelem. Nutno však podotknout, že se tento krok dosti povedl a na vzhledu telefonu to dosti přidalo. Co se týče zpracování konstrukce, telefon má obepnuté tělo hrubším hliníkovým rámečkem z kovu. Celkově na nás Lumia 650 působí dosti elegantním dojmem. Jediný mínus na konstrukci telefonu může být zadní kryt, jenž je vyroben z plastu a mírně se prohýbá, na což jsme již u několik předešlých výrobků od této společnosti zvyklí, zde by mělo pomoct podložení krytu například kusem lepenky.

Vzhledově poměrně pěkný telefon pohání Snapdragon 212, zde výrobce vsadil na pomalejší procesor který je však ale silnější, než jaký najdeme u Lumie 640. Telefon se zasekává pouze při pomalejším načítání na grafiku náročnějších her. Procesor Snapdragon doplňuje 1GB operační paměti, zde se tedy jedná o jakýsi standard dnešní doby, ačkoliv zde by 2GB slušely určitě více a když by se zde změnil i procesor, určitě by to na spokojenosti uživatele bylo více znát. Uživatelská paměť nabízí přijatelných 16GB a je rozšířitelná o dalších 200GB za pomoci paměťových karet typu MicroSD. Operačním systémem telefonu je Windows 10. Co se týče displeje, mluvíme o 5″ HD s rozlišením 720×1280px, který kryje sklo Gorilla Glass 3. Fotoaparát telefonu ukazuje hodnotu osm megapixelů a možnost natáčet videa v HD kvalitě, jeho kolega určený pro focení autoportrétů pět.

Cena Lumie 650 se pohybuje okolo pěti a půl tisíce korun.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0