Little big city – staňte se starostou vlastního města

21. 01. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
maxresdefault

Little Big City je další z budovatelských strategických her. Postaví vás do role starosty, který buduje své vlastní město. Po zapnutí se spustí tutoriál, který představí veškeré ovládání hry. Celou hru provází úkoly, za jejichž plnění se získávají hvězdy a peníze, které umožní postup do další úrovně.

Každá úroveň přináší možnost stavět nové budovy a pěstovat nové suroviny. Patří mezi ně nejen farmy, obytné domy a přívěsy, ale i obchody jako květinářství, pekárny, kavárny, veřejné budovy – banky, elektrárny, kostely a další, také stromy pro výstavbu parků, dětská hřiště, pouliční lampy, silnice, zkrátka vše, co by mělo město obsahovat. Jednotlivé suroviny se liší nejen cenou, ale také délkou zpracování. Obecně platí, že čím více stojí peněz, tím déle je třeba pěstovat, avšak odměna za její sklizení je značně vyšší. Budovy i suroviny najdeme pod položkou menu schované za ikonou nákupního vozíku.0203Ve hře se vyskytují tři typy měny, první z nich jsou peníze, získávají se produkováním potravin a provozováním podniků. Lze za ně kupovat suroviny a stavět budovy. Stejně tak jsou k tomu potřeba body za pěstování získané spolu s penězi. Poslední jsou bankovky získané hraním miniher (součást speciálních budov, které se nacházejí pod položkou „Super“ v obchodě). Umožňují přeskakovat mise a kupovat speciální předměty, které nelze získat jiným způsobem. Dalším důležitým ukazatelem je stav energie, nachází se v pravém rohu horní lišty základní obrazovky. Energie slouží k stavění budov a sklízení. Po jejím vyčerpání není možné nic z toho dělat. Získává se postupem do další úrovně, nebo návštěvou okolních měst, respektive výpomocí v těchto městech. Tato možnost lze nalézt pod položkou menu v pravém dolním rohu. V levém dolním rohu je oproti tomu vypsáno zadání úkolů, které je třeba splnit.

Grafické provedení i ovládání je velice uživatelsky příjemné a jednoduché. Na výběr je hned z několika jazyků, čeština mezi nimi však bohužel chybí. Stejně jako většina her tohoto typu je konstruována tak, že se jí musí věnovat spousta času, pro dosažení co nejlepšího výsledku nejlépe pravidelně, vždy po vypršení času. Hra je dostupná ke stažení na Google Play pro zařízení s Androidem.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0