Launchery – výběr TOP 5

12. 07. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
Dodol_default

Mezi těmi, které vývojáři uvolnili ke stažení zdarma, se dá najít pár skvělých kousků, u nichž nebudete litovat, že jste si je nainstalovali. V tomto výběru se tak ocitne pouze těch pět nejlepších, co si zaslouží vyhřáté místečko na výsluní. A co to ty launchery vlastně jsou, ptáte se? Tyto co do velikosti velmi malé aplikace se vám snaží zrychlit telefon všemi různými způsoby a nabízejí přitom zcela nový design vašeho OS. Někdo by sice mohl namítat, že se zdají být úplně zbytečné, takže obyčejný OS stačí, ale z mé zkušenosti se Launchery dost hodí, pokud máte zasekaný telefon. Navíc některé oproti běžnému systému nabízejí nesrovnatelné výhody. Sestavil jsem tedy pro vás žebříček pěti nejlepších, jaké se dají na Google Play Store sehnat.

Launchery - výběr TOP 5

  1. Go Launcher Z

Rozhodně ne zdaleka tím nejhorším, ale také asi ne zrovna skvělým launcherem se v mém výběru stal Go Launcher Z. Zpočátku vás možná trochu ohromí jeho vzhled, ale po chvilce s lítostí dojde na to, že se telefon začne zasekávat. A stejně mě celkem udivuje, že oproti jiným launcherům neobsahuje takové fuknce, jakými jsou například nastavitelné téma nebo výběr z mnoha tapet. Sice můžete snadno třídit aplikace, ale to umí i běžné OS. Za mě vám tento launcher moc nedoporučuju, ale pokud se vám zalíbí, záleží to jen na vás.

  1. Klasické OS

Tady člověk nic nezkazí, když zůstane u starého. Klasické OS sice nenabízí nepřeberné množství funkcí a dokáže se hezky sekat, ovšem na druhou stranu nezabírá tolik prostoru jako normální launchery. Ve své podstatě to tedy žádný launcher není. Ale proč jsem ho zařadil do tohoto výběru? Podle mě se totiž jeví jako jasná volba pro ty, kteří launcherům ani za mák nevěří. Protože nic není stabilnější, než operační systém vašeho mobilu. Určitě bych vám však doporučil, raději používat nějaký zde uvedený lancher – hodně zrychlí váš smartphone, a také nabídne přívětivější uživatelské prostředí. K výhodám mobilního OS Android patří třeba velká přehlednost a možná i to, že se v něm zorientujete rychleji, jak v launcheru. Ale to asi proto, že v něm nenajdete tolik funkcí. Naproti tomu se mi líbí jeho stabilita, což kupříkladu o předešlém launcheru zrovna říct nemůžu.

  1. Nova Launcher

Nejvíce připomíná běžný operační systém právě Nova. A to je asi i jeho největší předností, jeví se totiž jako asi nejpřehlednější launcher tohoto výběru. Najdete v něm všechno, co byste od běžného OS čekali. Na jednu obrazovku vám vyhodí okno s poštou, kde si synchronizujete svůj učet. Tím pádem budete mít rychlý přehled o tom, zda vám přišla nějaká zpráva. Také vám seřadí různé typy aplikací do složek, díky čemuž budete mít větší přehled, kde se co nachází. Rovněž se zdá, že běží stejně plynule jako jiné launchery, ale tady výčet jeho kvalit končí. Prostě se nemůžu ubránit dojmu, že je tak nějak obyčejný, nijak vás svým vzhledem neohromí. To na jednu stranu zaujme konzervativce, kteří nemají rádi přílišné změny oproti OS, ale lidem se smyslem pro design se líbit teda určitě nebude. Jak už jsem říkal, jede rychle, nikde se neseká, ale tím to končí. Pokud jste čekali něco víc, máte smůlu, Nova Launcher toho nenabízí mnoho. Ovšem nic nepokazil svou přehledností a jednoduchým rozhraním, což z něj činí třetí nejlepší launcher v tomto výběru.

  1. Hola Launcher

Druhou příčku výběru nejlepších laucherů právem obsadil Hola launcher, a zasloužil si to hlavně proto, jak moc zrychlí váš telefon – neskutečně. Pohyb mezi aplikacemi je plynulý, nic se nezasekává, takže můžete v klidu pracovat, na čem chcete. Velká výhoda oproti ostatním spočívá v tom, že si ho můžete pomocí Personalize libovolně upravovat. Zmeňte třeba Téma, tapetu nebo ikony a hned máte úplně jiný OS. Hola Launcher navíc můžete ovládat jednoduchými gesty, což ocení hlavně ti, kteří neradi používají dlouhé příkazy. Hola Booster vám dost zrychlí váš sekající se telefon a kromě něj po instalaci najdete mnoho jiných aplikací. Jedinou nevýhodu vidím snad jen v tom, že všechno vypadá hrozně nepřehledně – najednou se v aplikacích nakupí spousta složek a vy nevíte, jak se to tam vzalo. Jinak se ale jedná o velmi užitečný a plynulý launcher, který využijete především ke zrychlení. Z aplikací navíc se vám bude hodit například Heart App, který vytváří seznamy nejlepších mobilních her a nabízí je ke stažení, nebo Hola search, vyhledávací nástroj podobný tomu od Googlu. Hola club je celkem zbytečný a nic velkého s ním neuděláte, můžete pomocí něj pouze vstoupit do komunity Hola Launcheru. Roll zato náhodně hází kostkami a vybere tak třeba hezkou tapetu, hru, či téma.

  1. Dodol Launcher

Zvláštní jméno ho už z dálky předurčuje k tomu, aby zvítězil tam, kde ostatní selhávají. Dodol je vším, čím ostatní mohli být – má stejné funkce, ale přece se mi zdá mnohem lepší než ostatní. Jednak stejně jako ostatní dost zrychlí váš telefon, jenže tohle umí každý druhý launcher. To hlavní spočívá v osobní kustomizaci, se kterou se můžete tak říkajíc vyřádit. Tažením od spodu obrazovky nahoru se otevře nabídka úprav. Tam si můžete zvolit vlastní tapetu, téma nebo rovnou jít do Domácích úprav. V nich spravujete velikost ikon, mřížka, samotné obrazovky, stavový řádek, indikátory a ostatní. Díky těmto funkcím si zlehka upravíte svůj launcher, jak budete potřebovat. Tohle vážně jiné nenabídly. Zde se dokážete skvěle odreagovat už jen hledáním nepřeberného množství témat. Jedno je hezčí než druhé, a společně s tapetami vytváří krásný vizuální celek. Dodol tedy opravdu nezklamal, navíc nic nestojí, čímž kraluje žebříčku nejlepších launcherů. Pro všechny, kteří chtějí spolehlivě zrychlit svůj smartphone představuje jasnou volbu.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0