Konec dotěrným telefonátům

27. 01. 2016 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
stop

Je téměř nemožné setkat se s člověkem, který ještě nezažil nevyžádaný telefonní hovor. Na displeji Vašeho telefonu se zobrazí cizí číslo a vy po negativních zkušenostech s telefonním marketingem váháte, zda hovor přijmout? Někteří váhají a jiní hovor z neznámých telefonních čísel zásadně nepřijímají. Určitě jste si nejedno zmeškané číslo již někdy zadali do internetového vyhledávače. Ten Vám většinou zobrazí stránky, které shromažďují názory na konkrétní telefonní čísla. Jestliže se tak z Vašeho neznámého vyklube telemarketing nebo robot, který čísla jen prozvání aby se ujistil, že právě to vaše je aktivní, můžete si jej označit jako blokovaný hovor. Takto označené číslo se Vám již nikdy nedovolá. My Vám představíme dvě české aplikace, které Vám problém s neznámými čísly značně usnadní.

 Nevolejte.cz

Tato aplikace, která je v současnosti dostupná jen pro operační systém Android je velmi jednoduchá. Jde o databázi čísel, kterou vytváří skupina uživatelů, do které po instalaci rovněž patříte. Na základě negativních hodnocení se číslo po dvou záporných hodnocení ocitá na černé listině a Vám se automaticky tento volající zablokuje. Odpadají Vám tak starosti s vyhledáváním čísel a jejich následné blokování v seznamu volajících.

Můžu to zvednout

Aplikace „Můžu to zvednout“ je obsáhlejší co se funkcí týká a rovněž je určena pro operační systém Android. Funguje na podobném principu jako předešla aplikace. Také se jedná o komunitu uživatelů, kteří vkládají hodnocení na konkrétní čísla. Kromě možnosti blokování negativně hodnocených hovorů Vám může ale rovněž zobrazit dostupné informace o neznámých číslech, pokud jsou tedy v registru a Vy se poté sami rozhodnete, zda hovor přijmete či nikoliv. V databázi nejsou pouze negativně hodnocená čísla a máte tak možnost neznámý hovor přijmout a před tím již znát volajícího nebo alespoň téma hovoru. Příjemný je rovněž fakt, že aplikace pro svou existenci nepotřebuje datové připojení. Je uložena v telefonu a rejstřík funguje i offfline. Pro aktuální informace je ale vhodné se jednou denně připojit a databázi aktualizovat

Obě zmíněné aplikace jsou pouze pro systém Android a tak nejsou určeny pro každého. Na druhou stranu tento systém je velmi rozšířený. U obou aplikací se rovněž jedná o české tvůrce, což znamená, že problém s jazykem zde nenastane. Máte-li tak telefon s Androidem, řekněte Stop telemarketingu.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0