Jak na 3D fotografie

17. 02. 2016 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
selfie

Rádi pořizujete se svým telefonem fotografie a omrzely Vás již obyčejné aplikace, které nabízejí každá jiné filtry k jejich úpravě? Vyzkoušeli jste již aplikace, které Vaše fotky promění ve 3D? Takových vychytávek je čím dál více a my Vám zde představíme 3 námi vybrané zástupce, které Vaše obrázky učiní o něco více nevšední.

Fyuse

Prostřednictvím této aplikace, která je dostupná pro IOS či Android, vytvoříte krátké video kdy sebe, někoho nebo něco natočíte ze strany na stranu či shora dolů. Vznikne tak fotografie vytvářející 3D efekt. Takový obraz se poté pohybuje v závislosti na pohyb telefonu. I přesto, že se nejedná o 3D fotografii v pravém slova smyslu, tato iluze je zde navozena opravdu věrohodně. Ovládání je jednoduché. Jakmile ve svém hledáčku máte vámi požadovaný objekt, stačí jen stisknout tlačítko a pohybovat telefonem ve vámi zvoleném směru. Samozřejmostí je také vložení různých filtrů a úprava fotografie před finálním uložením. Následně si takto vytvořený obraz můžete uložit nebo sdílet na sociální síti.

fyuse

Seene

Po stažení aplikace Seene, která je dostupná pro IOS i Android, do Vašeho telefonu budete moci pořizovat opravdu věrohodné 3D fotografie a to včetně selfie. Tentokrát se nejedná o krátká „videa“ nýbrž o fotografie. Po pořízení snímku prostřednictvím této aplikace se díky použitým filtrům, rozmazání pozadí a dalším vychytaným trikům vytvoří věrohodná 3D fotografie ve které některé předměty doslova vystupují. Rovněž i takto pořízené obrazy můžete sdílet přímo na sociálních sítích.seene

Slide

Po možnosti mít v telefonu pohyblivý obraz nebo zdařilou fotografii kde některé předměty zdánlivě vystupují, je zde aplikace Slide která nabízí v podstatě krátké animace které vytvářejí jednoduchou 3D fotografii. Prozatím se jedná ale o vychytávku kterou mohou používat pouze uživatelé Applu. S ohledem na to, že většina aplikací bývá nejprve pro IOS a teprve následně pro Android, lze i zde předpokládat že tomu tak bude. Ovládání je jednoduché a pomoci jednoho stisku vytvoříte krátkou animaci kde zdůrazníte jeden detail. O ostatní se poté postará aplikace. Výsledný obraz můžete rovněž sdílet na sociálních sítích. Oproti předešlým dvěma aplikacím si za stáhnutí musíte zaplatit a to částku 2 dolary.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0