Huawei P9 LITE

16. 04. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
ADA622136_venus_930x449

Huawei P9 Lite 

Společnost Huawei, která se specializuje na výrobu tabletů, chytrých telefonů a dalších zařízení, předvedla na konferenci v Londýně nové chytré telefony s modelovým označením Huawei P9 a Huawei P9 Plus. Doplňkový model s označením P9 Lite byl veřejnosti představen až nyní a my si jej nyní také představíme. Huawei P9 Lite by se podle všeho na trhu s mobilními telefony měl objevit v červnu roku 2016 a na tom českém by podle všeho měl být uveden o měsíc později. Dle spekulací by se však mělo jednat o vyzbrojený telefon, který bude dostupný i svou cenou. Model P9 Lite, který nese kódové označení „Venus“ měl být prozatím tajemstvím, ale informace o novince pronikly do světa dříve, než čínský výrobce čekal.

Horkou novinku zakoupíte v černé, zlaté a nebo bílé variantě. Telefon poskytne podporu dvou SIM karet najednou a nebude zde chybět ani funkce a podpora LTE. Co se týče displeje, zde tento smartphone nabídne 5,2palcový IPS Full HD (1 920 x 1 080 pixelů) displej, který bude bezesporu jednou z největších zbraní tohoto telefonu. P9 Lite bude pohánět osmijádrový procesor Kirin 650 a spolu s ním se o svižný chod telefonu bude starat operační paměť o velikosti 2GB. Operačním systémem telefonu bude mezi zákazníky velmi oblíbený Android 6.0 Marshmallow. Uživatelská paměť pro ukládání různých souborů poskytne přijatelných 16 GB a nebude zde chybět ani možnost tuto paměť rozšířit paměťovými kartami. Huawei P9 Lite bude disponovat třináctimegapixelovým fotoaparátem, snímačem a čtečkou otisků prstů a baterií s dosti velkou kapacitou 3000 mAh. Velkou zajímavostí bude bezesporu přítomnost nového USB-C konektoru.

S ohledem na tuto výbavu tedy můžeme konstatovat, že se na trh chystá jeden z budoucích hitů v podobě chytrého telefonu za částku okolo osmi tisíc korun, který nabídne vše, co od telefonu v této době očekáváme.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0