Huawei Mediapad Honor X2

20. 12. 2015 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
huawei-mediapad-x2-obr2

Koncem listopadu vstoupil na trh další tabletotelefon, chcete-li phablet. Tentokrát od společnosti Huawei. Nese označení Mediapad X2. Přístroj, který je jedním z největších zařízení na trhu s mobilními telefony Vás mile překvapí.

X2 běží na již osvědčeném operačním systému Android, konkrétně na verzi 5.0 Lollipop s nadstavbou systému Huawei Emotion UI 3.0. RAM tabletu je příjemných 2 GB a vnitřní úložiště je 16 GB rozšířitelné paměťovými kartami Micro SD (lze rozšířit až o 128 GB), ovšem zde z nepochopitelných důvodů konstruktéři telefonu nedávají zákazníkovi moc na vybranou, buď bude v přístroji paměťová karta nebo druhá SIM karta. Procesor je zde osmijádrový. Co se týče zobrazování, i zde se vsadilo na osvědčené zkušenosti. Telefon zobrazuje pomocí sedmipalcového LCD displeje s technologií IPS a Full HD, rozlišení je tedy 1080×1920 pixelů. Hlavní fotoaparát zařízení čítá třináct megapixelů, tudíž se jedná o dnešní standard. Na tablet ale fotí vcelku dobře. Přední čočka má megapixelů pět a dokážete s ní vyfotit krásné fotoportréty.

Huawei-Honor-X2-Android-5-0-Mediapad-x2-4G-LTE-phone-GEM-703L-Octa-Core-2

 

Phablet samozřejmě běží na moderní síti LTE. Ve výbavě ale postrádáme NFC. Baterie telefonu vydrží klidně i dva dny, což je na dnešní poměry poněkud velkým plusem, to samé se dá říci i o nabíjení, které zabere necelé čtyři hodinky. Například přehrávání hudby ve sluchátkách vybije baterii po 60 hodinách. V systému je zabudovaný systém na sledování vybíjení baterie a umí uživatele při rychlém vybíjení upozornit. Honoru X2 nechybí také podpora OTG, které dovoluje dobíjení jiného zařízení.

Pokud Vás tedy Honor X2, který disponuje zaoblenými rohy a tenkým tělem a je z hliníkového materiálu oslovil, kupte právě jej. Nebudete litovat.

Phablet Honor X2 je na českém trhu od začátku prosince 2015. Jeho cena se pohybuje okolo devíti tisíc korun.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0