HTC Desire 728g. Opravdu se vyplatí koupit?

03. 01. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
HTC-Desire-728G-1441392370-0-0

HTC Desire 728g je jednou z novinek na českém trhu s mobilními telefony. Prosadí se?

Pro koho je určen?

Nový model od HTC je určen především pro střední sortu lidí. Společnost, která uvítá dobře vypadající mobilní telefon, který zároveň nebude tolik náročný na ovládání, bude z tohoto nového přístroje zcela oslněna. Pozor, i na dnešní dobu tradiční funkce jako jsou NFC a LTE ale telefonu chybí.

O co se tedy vůbec jedná?

HTC Desire 728g podporuje funkci DUAL SIM. Telefon disponuje IPS displejem s HD rozlišením (720 x 1 280 pixelů) na uhlopříčce 5,5“ palce. Displej telefonu zde za cenu, za kterou se prodává, mohl být určitě lepší. Zde výrobce mohl vsadit na displej s rozlišením Full HD. Barvy displeje nepůsobí tak věrohodně. Výrobce telefon vyzbrojil operačním systémem Android 5.1 Lollipop se zabudovanou nadstavbou Sense 7. O to, aby telefon fungoval svižně a tak jak má, se stará osmijádrový procesor MediaTek MT6753 o průměrném taktu 1,3 GHz. RAM telefonu jsou velkým zklamáním, zde se jedná pouze o dosti průměrných 1,5 GHz. Vnitřní paměť je 8 GB, použitelné jsou ale pouze 3 GB s tím, že je zde možnost úložiště rozšířit paměťovými kartami MicroSD.

A co samotný design?

Design telefonu tvoří polykarbonátové tělo unibody konstrukce. Barevná dostupnost telefonu nabízí pouze dvě varianty. Bílá se zlatými rámečky a černá se šedostříbrnými rámečky. Tlačítko napájení a tlačítka ovládání hlasitosti jsou podle tradice společnosti HTC umístěny na pravé straně telefonu. Na levé jsou sloty na SIM kartu a paměťové karty.

Co je největším plusem?

Velkým plusem HTC Desire 728g je bezpochyby zvuk. Reproduktory jsou umístěny na přední straně přístroje a hrají opravdu kvalitně. Reproduktory jsou certifikovány technologií Dolby Audio Surround a poskytují překvapivě čistý zvuk.

Závěrem…

Jak jsme již zmínili, nejlepším aspektem telefonu je tedy zvuk. Co se týče hlavního, třináctimegapixelového fotoaparátu, zde jsme na samotném průměru. Telefonu absentuje podpora LTE a NFC, což může být pro někoho dost velký mínus. Stejně tak jako rozlišení displeje. Zkrátka za cenu přes osm tisíc korun určitě koupíte lepší telefon od stejné nebo konkurenční značky.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0