Honor 5X

28. 02. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
stažený soubor

Pokud potenciální zákazník přemýšlí nad koupí telefonu od značky Honor, respektive od značky Huawei, jednoznačně musí být obeznámen tím, že modely od tohoto výrobce jsou pokaždé konstruovány a vyrobeny tak, aby ladil poměr ceny a výkonu. Stejně tak očekáváme tyto aspekty i u nového modelu s úplným označením Honor 5X.

Honor 5X byl představen veřejnosti již v měsíci říjnu předchozího roku 2015. Jednalo se pouze o jakési seznámení, které nebylo formální, zkrátka jednou větou telefon byl pouze představen, ale k vyzkoušení poskytnut nebyl. Nyní ale už k dispozici pro vývojáře k testům připravený je. V rámci veletrhu CES byl telefon propůjčen několika americkým novinářům a na novinku 5X vzniká velké množství kladných recenzí. Telefon na první pohled za cenovku okolo pěti tisíc korun láká už jen svým vzhledem, který je řešen opravdu precizním způsobem a zpracováním z kovových materiálů. Za zmínku stojí především zadní část telefonu, která je tvořena broušeným kovem. S ohledem na danou cenovou kategorii nás zaujal také fakt, že telefon disponuje zaoblenými hranami a tenkými rámečky okolo displeje.

Výbava telefonu nezaostává za některými vlajkovými loděmi některých značek. Displej má rozlišení ve Full HD ( 1 920 x 1 080 obrázkových bodů) a je velký 5,5 palce. Můžeme zde najít také čtečku otisků prstů a kompletní podporu chytré sítě LTE. Honor 5X má dosti výbornou kapacitu baterie a to 3000 mAh a je v režimu DUAL SIM. Procesorem telefonu je Snapdragon 615, zde výrobce musel trošku opustit od kvalitnějších prvků, najdeme totiž mnohem lepší procesory, ale to by cena daného telefonu byla výrazně vyšší. Operační paměť dosahuje k 2GB a uživatelská k standardním 16GB, pochopitelně je zde možnost ji rozšířit paměťovými kartami. Telefon je vyzbrojen třináctimegapixelovým fotoaaprátem a běží na Androidu 5.1.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0