Heroes Charge

23. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
adgunnamed

Pokud si alespoň občas zahrajete nějakou mobilní hru, určitě jste se setkaly s reklamami, kterými většinou autoři nešetří. V mnoha případech se pomocí těchto reklam jedná o propagací ne příliš kvalitních a mikrotransakcemi nabitých titulů. Toto tvrzení se dostalo do povědomí mobilních hráčů, ale je skutečně pravdivé? Nedalo mi a jednu z těchto her jsem musel vyzkoušet. Jak to dopadlo? Pojďme se na to podívat.

Jak jste již z názvu poznali, zvolil jsem si hru Heroes Charge. O co se ve hře jedná? Principiálně jde o sestavení si co nejsilnějšího týmu bojovníků, všech druhů ras a schopností. Podívejme se na to ale podrobněji. Na začátku hry dostanete tři hrdiny a jste vypuštěni do herního světa. Během chvilky zjistíte, že hrdinové mají určité schopnosti, které můžete vylepšovat. Také si všimnete, že hrdinům můžete nasadit předurčené předměty. Poslední věc, kterou zaregistrujete, že vaši počáteční hrdinové nestačí a že je potřeba zkompletovat tým do maximálního počtu pěti vámi vyvolených. Zní to moc složitě? Ano, trochu zní, ale pokud hru sami vyzkoušíte, zjistíte, že je vše uděláno velmi intuitivně a nebude trvat dlouho, než se plně zorientujete.

Jakmile si projdete prvními koly, zjistíte, že soupeř má o mnoho zajímavější bojovníky, a že vy byste je chtěli také. A o tom je celý zbytek hry. Plněním úkolů (tedy pobití určité skupiny protivníků), získáváte duše válečníků, a když jich budete mít dostatek, vznikne vám z nich nový hrdina. Za co si hra určitě zaslouží pochvalu, je jejich počet. Ve hře se jich nachází přes padesát a noví stále přibývají pomocí aktualizací.

1427447667gears

Postupně pak s hrdiny sbíráte zkušenosti a snažíte se dosáhnout vysněného levelu devadesát. Jestli se budete chtít k tomuto levelu alespoň přiblížit, připravte se, že se hrou strávíte více jak několik měsíců.

Protože je hra zadarmo, neubránila se systému, že jednotlivé souboje vás stojí energii. Je to ale poprvé, co je řešen chytře. Nijak vás neomezuje, nenutí vás do hry jakkoliv investovat  a spíše naopak, příjemně vás přesvědčuje věnovat hře čas.

Další pochvala musí jít na konto grafiky, přesněji rozlišení. V obchodu s aplikacemi najdete dvě verze, normální a HD. To je podle mne skvělý nápad, člověk si pak může vybrat, jestli ušetří vzácné megabajty v úložišti, nebo se raději bude koukat na vizuálně přitažlivější hru.Věc, kterou by mohl někdo postrádat je, že Heroes Charge obsahuje skoro nulový příběh, to ale u tohoto typu hry příliš nevadí a ani se neočekává…

Je vidět, že vývojáři při tvorbě přemýšlely hlavou. „Mýtus“, že všechny hry z reklam za nic nestojí je vyvrácen a pokud si chcete zahrát něco dlouhodobějšího, počin od studia uCool můžu jen doporučit. Ode mne získává hra velmi pěkných 9/10.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0