Hádej kdo!

07. 03. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Hádej kdo je oblíbená společenská hra určená minimálně pro dva hráče. Její nejzákladnější provedení je v deskové formě, která obsahuje kartičky s různými osobnostmi, zvířaty, či věcmi, jeden z hráčů si kartičku vezme a zbytek z nich pomocí dotazů zjišťuje, o koho, nebo co se jedná.

Aplikace „Hádej kdo!“ je digitální verzí této hry. Je několik způsobů, jakým ji lze využít. První z nich, stručně popsaný výše funguje na principu otázek, na které může tázaná osoba odpovídat pouze ano/ne. Druhá varianta funguje na opačném principu, tzn., hráč si vezme kartu (nebo v případě využití aplikace mobilní zařízení), ale nepodívá se na její obsah. Zbytek hráčů vám dává nápovědy, jako například popis osoby a vaším úkolem je postavu uhodnout. Jediným pravidlem je nevyslovit kořen slova. Zkrátka stejný princip, jaký se používá například u mluveného popisu ve hře aktivity. Stejně tak se dá tento systém aplikovat i v rámci týmových dvojic, která za každou uhádnutou postavu získá bod.

Aplikace funguje právě na druhém zmíněném principu. Po jejím spuštění, se objeví seznam okruhů, do kterých jednotlivé postavy patří. Ze začátku je k dispozici pouze jediný z nich – pohádky. U každého je napsán limit postav, které je třeba uhádnout, aby se odemknul následující. Mezi další témata patří například zpěváci, sportovci, herci… až k poslednímu – náhodné, tedy výběr ze všech předešlých kategorií. Po výběru okruhu se objeví upozornění, kliknutím na něj se spustí sto dvaceti vteřinový limit, během kterého je třeba postavy odhalit. Po jeho uhádnutí (na které má hráč pouze jeden pokus – může tedy jméno postavy, zvířete, název věci, nebo například státu vyslovit jen jednou, aby se zabránilo nesmyslnému „střílení od pasu“) se objeví jméno další z postav. K němu se hráč dostane pohybem zařízení směrem dolů. Označení špatné odpovědi je pak pohyb směrem nahoru. Po uplynutí limitu se objeví celkový počet správných odpovědí.02K dispozici je zde také možnost vytvoření vlastních karet – postav i kategorií, které je možné využít, pokud vám výchozí okruhy nejsou dostatečné. Pod záložkou tipy na úvodní obrazovce lze pak získat k inspiraci k dalším způsobům využití hry.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0