Glance Screen – rychlý přehled

03. 11. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
gs

Mobilní telefony s označením Lumia již za dob Nokie disponovaly funkcí Glance Screen sloužící k zobrazení vybraných notifikací na vypnutém displeji zařízení.  Největší výhoda tohoto řešení je, že na rozdíl od alternativních variant (např. Ambient display pro Android) téměř neovlivňuje spotřebu baterie.

Vedle přední kamery zařízení bývá umístěn nenápadný senzor na světlo. Po jeho zakrytí (když se ocitne ve tmě) se displej zhasne, jakmile se však senzor opět dostane na světlo, tak se na displeji zobrazí vybraná upozornění. Nejčastější využití je při vytažení telefonu z kapsy, kdy ihned vidíme aktuální čas, popřípadě máme přehled o zmeškaných hovorech a dalších aktivitách, aniž bychom museli displej skutečně zapnout (odemknout telefon).

IMG_9983

IMG_9981

Pro užívání Glance Screen je zde hned několik režimů využití. Její přizpůsobení najdeme následovně – nastavení -> doplňky -> obrazovka rychlého přehledu. Hned první záložka nabídne čtyři varianty. Vypnuto – na vypnutém displeji se nic nezobrazuje. Náhled – rychlý přehled se zobrazí pokaždé, když se senzor dostane ze tmy na světlo (například při vytažení z kapsy, nebo při zakrytí a následném odkrytí senzoru rukou). Interval – rychlý přehled je zobrazen po dobu 15ti minut, pokud se s telefonem během této doby nehýbe, rychlý přehled zmizí a objeví se při novém upozornění, nebo při zakrytí a odkrytí senzoru.

Bez názvu 1

Dále je zde samotné přizpůsobení notifikací, které se budou zobrazovat – datum, podrobné oznámení o stavu – zobrazí podrobné informace o aplikaci, kterou zvolíme (např. kalendář, vypíše události pro dnešní den), rychlé oznámení stavu – upozornění na zvolené aplikace (např. nepřijatý hovor, zpráva na facebooku…). Dále je zde možnost fotografie na pozadí, tato možnost umožňuje zobrazit fotografii, která je zvolena jako tapeta zamykací obrazovky a to buď v barevné, nebo černobílé verzi. Poslední možností nastavení je zobrazení při nabíjení a nastavení nočního režimu, kde je možné změnit barvu upozornění, nebo Glance Screen během určitého časového období vypnout.

IMG_9994

2

Samotné aplikace, pro které se budou notifikace zobrazovat, je třeba vybrat v nastavení zamykací obrazovky (nastavení -> přizpůsobení -> zamykací obrazovka).

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0