Duolingo – bezplatná výuka jazyků

09. 02. 2016 Barbora Koďousková
01

Duolingo je bezplatná platforma sloužící pro výuku jazyků. Je spuštěna od roku 2012. Za tu dobu přibylo hned několik podporovaných jazyků. Kurzy se dělí podle jazyka zadání – pro česky mluvící uživatele, anglicky mluvící uživatele atd.  Nejvíc jazyků na výběr je samozřejmě pro zadání v angličtině a to – španělština, francouzština, němčina, italština, portugalština, švédština a další. V češtině je pak k dispozici pouze angličtina.

Po zapnutí aplikace budete vyzváni k založení účtu, díky němu je umožněno srovnávat dosažené výsledky s výsledky dalších uživatelů aplikace. Následně si sami určíte intenzitu, jakou se chcete výuce věnovat, neboli kolik lekcí chcete denně zvládnout. Při nesplnění denní normy na sebe aplikace sama upozorní notifikací v liště.03Kurzy jsou rozděleny do různých úrovní, kdy je jen na vás, zda je budete dělat postupně, nebo přeskočíte rovnou k těžším zadáním. Každá z lekcí je rozdělena do několika částí, v každé z nich se vždy pracuje nejen se slovíčky poznaných z předchozí lekce, ale i s nově přidanými. V první části se setkáváme se základními frázemi a slovíčky jako je jídlo a zvířata. Látka se lekce od lekce komplikuje až k té finální, kde je již vysvětlena veškerá důležitá gramatika a obecná slovíčka z různých kategorií.

Výuka probíhá několika různými způsoby. První z nich je výuka slovíček. V horní části obrazovky je vždy napsáno slovo, které je třeba vybrat z nabízených možností. U každého z nich je i fotografie, díky níž se dají slovíčka lépe zapamatovat. V případě, že byste si snad nezaznamenali význam některého z nich, zobrazí se jeho překlad i při kliknutí na zadání. Druhou z metod je překlad zadané věty. K tomu se dá využít jak mluveného, tak písemného projevu. Překlad je třeba zapsat do prostoru pod zadáním. Potom je zde poslech. Hledané slovo lze zde přehrát ve dvou rychlostech – klasicky a zpomaleně tak, aby rozuměli i ti, co s jazykem teprve začínají. V některých případech, jako je například výuka členů se používá metoda doplnění slov, která se vybírají z několika možností. Tato možnost se využívá i u překladů, kdy je napsáno slovo v původním jazyce a jeho překlad lze opět nalézt v nabízených možnostech.02

Sledujte nás

 • Partneři webu

  Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

  Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

  RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

  Akreditované IT kurzy a školenia

  ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

  Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

  Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

  Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0