Dubsmash

30. 03. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
dubsmash

Během surfování po internetových vodách, ať už při projíždění Facebookových stránek, nebo přehrávání nejnovějších videí na YouTube jste se již jistě setkali s krátkým sestříhaným videem, v jehož levém dolním rohu se třpytil nápis Dubsmash. Zajímá vás, co to vlastně znamená?

Dubsmash je souhrnný název pro krátká selfie videa, ke kterým jsou pomocí aplikace přidány různé známé hlášky z filmů, televizních show, ale i refrény známých písní a POZOR! To dokonce i v českém jazyce. Můžete se tak vžít do role svých oblíbených televizních hrdinů a zpěváků, aniž byste použili svůj vlastní hlas.

Původní myšlenka byla založena na principu messagingu – tedy posílání těchto vtipných videí v rámci společných konverzací. Postupem času, se však tento trend rozšířil i na sociální sítě Vine, Instagram a Facebook, vznikají celé YouTube kanály, kde můžete nalézt sestřihy toho nejlepšího, co jednotlivé kategorie nabízejí.

A jak se dá vlastně takový Dubsmash vytvořit? Po stažení aplikace z obchodu a registraci pomocí e-mailového účtu, kde zvolíte i jazyk, ve kterém vám budou zvukové kulisy nabízeny, můžete začít vybírat zvukový podklad. Pomocí ikony play v levé části u každé z položek, si můžeme přehrát ukázku, ve spodní části je pak možnost vyhledávání podle klíčových slov (například cz). Po výběru (pomocí kliknutí) se zapne fotoaparát, využít můžete jak hlavní (zadní) kameru, tak i přední (selfie), je zde i možnost časovače. Po zahájení natáčení se současně začne přehrávat i vybraná zvuková kulisa, máte tedy stále přehled o tom, jak moc obraz ladí se zvukem. Délka videa je závislá na délce zvukového záznamu.06Jakmile budete s výsledkem spokojeni, můžete obraz pomocí speciálního editoru obohatit o jakýkoliv text, či emotikonu z nabídky (k dispozici je opět vyhledávání pomocí klíčových slov). Následně si můžete vybrat z možností uložení do zařízení, nebo sdílení pomocí Facebook Messengeru a komunikační aplikace WhatsApp.

Aplikace spatřila světlo světa v listopadu roku 2014. Její oficiální verze je dostupná pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS. Zjednodušenou verzi naleznete i ve Store pro Windows Phone.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0