Dítě a tablet

30. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
Sokolov, 26.6.2014, Vítìzové hry Staò se záchranáøem. Hlavní cenu (tablety pro celou tøídu) vyhrála 3.A ze ZŠ Švabinského 1702, Sokolov.
Foto: MAFRA – Martin Stolaø

Štědrý den se nám čím dál tím více přibližuje a Ježíšek už musí konečně začít přemýšlet, co nadělit hodným dětem pod stromeček. Starší děti si velmi aktivně řeknou, co chtějí, ale co nadělit těm mladším? Mladšími myslím děti předškolního věku. Dnes je technologie všude a podle mého, čím dříve se s ní dítě naučí zacházet, tím lépe. Samozřejmě všeho s rozumem, dvouletému dítěti nebudu „cpát“ mobilní telefon, stejně jak pětiletému nedám do ruky ráno tablet a nenechám ho, aby si s ním až do večera hrálo. Ovšem právě tablet je pro první kontakt s technikou to nejvhodnější.

Můžete své ratolesti půjčovat váš osobní tablet, který má výkonný procesor a full HD rozlišení, to ale syn, nebo dcera neocení a vy se budete jen stresovat, že vám ho upustí a rozbijí. Raději nechte Ježíška, ať donese dítěti jeho první tablet. Který ale vybrat? Vzhledem k tomu, že půjde opravdu o první seznámení, stačí i po stránce parametrů slabší kousek, který až tak nenaruší rodinný rozpočet. Úplně nejlépe uděláte, když „šáhnete“ po tabletu pro děti rovnou určeném. Největší zastoupení těchto tabletů má firma Gogen. Tyto tablety poznáte snadno, jsou zabaleny do gumového krytu, který velmi účinně chrání samotné tělo a displej před rozbitím.

GOGMAXPAD7G3B_02

Po stránce výbavy to rozhodně nejsou žádné děla, rozlišení 600p zdaleka není nejvyšší a půl giga paměti RAM také nepatří mezi ty největší čísla na trhu. Na rozumný chod tabletu to ale stačí a díky velmi „ořezané“ výbavě je cenovka tabletu, která začíná na dva a půl tisících za sedmi palcovou verzi, velmi přívětivá.

Velmi také potěší fakt, že se nejedná pouze o tablet v gumovém pouzdře, ale že má i upravené systémové prostředí tak, aby případným mladým uživatelům maximálně práci s tabletem usnadnil a zpříjemnil. Za povšimnutí stojí, že firma Gogen vlastní licenci zobrazovat ve svém prostředí známou pohádkovou postavu, Maxipsa Fíka, čehož hojně využívá a dělá tak svůj tablet pro dítě mnohem zajímavější.

Nevíte, co svému zlatíčku pod stromeček? S tabletem určitě chybu neuděláte.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0