Digitalizace s Office Lens

12. 04. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
office-lens-icon

Office Lens je oficiální aplikací společnosti Microsoft určena k digitalizaci dokumentů a tabulí. Digitalizace je převod analogového (v tomto případě fyzického) vstupu na digitální výstup, tak aby se s ním dalo nadále pracovat v počítači. Na dotykovém zařízení se k tomuto účelu využívá jeho fotoaparátu. Obecně tak platí, že čím kvalitnější optiku, vyšší rozlišení a ostrost fotoaparát zařízení nabídne, tím spíš se převod vydaří.

Na výběr je hned ze čtyř režimů snímání rozdělených podle druhu předlohy. První z nich je režim dokument. Přizpůsobený ke snímání textů – tištěných i ručně psaných. Další s názvem „tabule“ slouží k fotografování textů napsaných na tabulích, či umístěných ve výlohách apod. Toho mohou využít například studenti, při fotografování tabulí nákresů na přednáškách, nebo snímání prezentací. Automaticky jsou zde redukovány odlesky a další vady a nedostatky, které se na obraze mohou objevit. Třetím režimem je takzvaná vizitka, ten počítá s tím, že na zdroji pro digitalizaci bude nejen text, ale i obrázek. Poslední volbou je „fotka“, určená pro snímání fotografií a obrázků. Lze zde nastavit i automatické rozpoznání režimu, kdy aplikace sama určí nejvhodnější podmínky. Importovat můžete také dříve pořízené fotografie uložené ve vašem zařízení.001Aplikace mimo jiné také vyrovnává úhel obrazu, v případě že zdroj nemůžete snímat z ideální pozice – tedy přímo nad ním v devadesáti stupních. Výsledné fotografie lze přizpůsobit oříznutím a posléze uložit. Vybrat si můžete mezi několika formáty, konkrétně mezi PDF, Word a PowerPoint formáty. Využít můžete také cloudového úložiště redmondských s názvem OneDrive a poznámkového bloku OneNote.

Aplikace je dostupná pro dotyková zařízení s mobilními operačními systémy Windows Phone (Windows 10 Mobile), Android a dokonce i jablečný iOS.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0