Děti a mobil

05. 01. 2016 Eliška Drtilová
[adsr type="horizontal"]
164687-top_foto1-ibjny

Chce po Vás dítě mobil a Vy stále nevíte?

V Česku se každý rok prodá až 3 miliony mobilních telefonů. Nový mobil si každoročně pořídí čtvrtina všech obyvatel země.

Každá rada, kdy dítěti koupit mobil je drahá. Záleží opravdu jen na rodičích. Podle nás nejvhodnější doba pro jeho pořízení je ta, když dítě začne samo chodit do školy, samo navštěvuje zájmové kroužky. Hraní s mobilem by se ale nemělo přehánět a děti by si měly uvědomit, že mobil dostaly hlavně kvůli bezpečnosti (aby měli rodiče jistotu, kde se dítě nachází ) a ne kvůli hrám či jiným aplikacím, jde  hlavně o důvěru mezi rodičem a dítětem. Podle psychologů neexistuje ideální věk, kdy mobil potomkovi pořídit, záleží jen na rodičích.

Starší žáci nejen v Česku prý podle mobilu určují své sociální postavení a proto děti většinou ,,prahnou“ po nejdražších mobilech. Průzkum dokazuje, že rodiče raději ušetří na svých výdajích a dětem luxusní mobil pořídí.

Když už podlehnete a mobil koupíte, není zase úplně nejlepší koupit ten nejlevnější. Nejobyčejnější typ přijde asi na pět set korun. Radši ale trochu připlaťte a vyberte takový, který má šikovné funkce. Dítě v nouzi může třeba využít SOS tlačítko a vy dostanete údaje o poloze telefonu, a tím pádem i dítěte. Tím ale nechceme říct, abyste kupovali ty úplně nejdražší telefony.

Dobré je vybrat tarif, který je určen přímo pro děti. Nastavený limit peněz nejde překročit a různé dárcovské sms a další vysoce placené služby jsou zablokované.

Kdy byste dali dítěti vlastní mobil?

  • Rusko 7 až 10 let
  • Česko 7 až 10 let
  • Polsko 7 až 10 let
  • Velká Británie 11 až 13 let
  • Francie 14 až 16 let
  • Rumunsko 14 až 16 let
  • Itálie 14 až 16 let

(podle výzkumu Cetelem)

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0