Co zajímavého nám mohou nabídnout čínské e-shopy?

02. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
Peking_055

Čína je známá jako velký výrobce, ať už jde o oblečení, jídlo, hračky, nebo elektroniku. Vždy si ono čínské zboží spojujeme s nízkou cenou, která je ovšem na úkor kvality výrobku a velmi často inspirujícím se designem, či funkčností od známých značek a společností. Časy se ovšem mění a v tom nepřeberném množství věcí se najdou i výrobky originální, s dostačující kvalitou a se zachováním velmi příznivých pořizovacích nákladů. Při projíždění takovými to obchody narazíte na věci, které v životě nepoužijete, ale doma je prostě musíte mít. Přece, sprchovou hlavici s mikrofonem a reproduktorem by chtěl domů každý. Ne snad?

Dneska se podíváme jak na věci užitečné, tak na „blbůstky“, které každému člověku vytvoří úsměv na tváři.

1, USB OTG čtečka ve tvaru androida

Dnešní telefony s průměrem úhlopříčky pěti palců už lze použít jak na práci, tak sledování filmů. Ne vždy ale vnitřní uložiště odpovídá naším představám. Proto si musíme pomoct a soubory na našem androidu spouštět z externího úložiště. Buď se pokusíme obsah do mobilu streamovat, nebo použijeme obyčejný flash-disk. S druhou variantou Vám tento malinký robůtek pomůže, tedy vytvoří redukci z telefonního micro-USB na USB. Do telefonu pak můžete připojit jakékoliv USB zařízení (klávesnici, flash disk, myš,…). Tento pomocník stojí necelých 46 korun českých.

androidotg

Dealextreme

2, FM Rádio Anténa

Rádi používáte svůj telefon pro poslouchání rádia, ale nechtějí se Vám používat sluchátka jako „lapače“ signálu? Právě pro Vás tady je externí 21 centimetrová anténa, kterou jednoduše zapojíte do 3,5mm jacku. Můžete si ji pořídit za v přepočtu 60 korun.

antena

Aliexpress

3, Náramek proti statické elektřině

Co dělat, když rádi nosíte svetry, ale máte panickou hrůzu, že se při jejich vyslékání „nabijete“ elektřinou a že vás nechtěný dotyk s kovovým předmětem kopne? V Číně opět vynalezli řešení. Tento speciální náramek vás těchto obav zbaví. Zbavit statické elektřiny se můžete za 15 kč.

statika

Aliexpress

4, Ruční nouzová nabíječka

Cena elektriky čím dál více stoupá a proto je na čase šetřit. Ptáte se jak? No přeci dobíjet telefon za použití vlastních sil. A jak na to? Velmi jednoduše, objednáte si malé dynamo, kde pomocí malé kliky budete točit a tím získávat elektrický proud. Obzvláště užitečné může být při táboření, kde široko daleko není zásuvka a Váš dotykový miláček nutně volá po další dávce energie. Příliš efektivní tato nabíječka asi nebude, ale jako nouzový zdroj jistě vystačí. Můžete si ji pořídit za 74 Kč.

dinamo

Dealextreme

5, Rozbočovač 3,5mm jacku

Tato věcička se bude hodit společensky založeným, hudbou nadšeným lidem. Jak jsem na to přišel? No, představte si, že jedete ráno se svými přáteli autobusem, ale zrovna jste si stáhnuli nejnovější album Vaší oblíbené hudební skupiny. Protože jste člověk společenský, budete si chtít se svými kamarády povídat, zabavit je. Ovšem protože máte muziku opravdu rádi, nejraději byste se na nějaké zabavování vykašlali a ponořili se do tónů Vašich oblíbenců. Naštěstí země dálného východu má pro Vás opět řešení. Nabízí rozbočovač signálu z 3,5 mm jacku. Ovšem co když chcete signál rozbočit do tří, nebo dokonce čtyř sluchátek? Nemějte strach, tento rozbočovač není jen z 1 na 2, ale z 1 na 5, tedy můžete hudebně zabavit s Vámi až čtyři posluchače a to za cenu 32Kč.

3,5 rozbocovac

Aliexpress

6, Mini DVB-T přijímač

Ano, čtete dobře. I na mobilu si můžete pustit televizi. Stačí jen tato malá krabička s anténou, která dokáže zachytit digitální pozemní vysílání a výrobcem předepsaná aplikace. Hodit se může třeba na chatě, kde je zbytečné kupovat televizi, ale ten hokej opravdu musíte vidět. Cena je již trochu vyšší, ale pořád snesitelná, činní 403 Kč.

tv

Tinydeal

7, Externí blesk

Co dělat, když jste tajný agent, tedy fotky děláte zásadně jen ve tmě? Tento externí blesk do 3,5 mm jacku Vám jistě pomůže. A pokud nejste tajný agent, může se hodit pro focení v horších světelných podmínkách, kde vám telefonní přisvětlení nestačí. Tohoto pomocníka si můžete pořídit za 183 Kč.

blesk

Dealextreme

8, Držák na mobil do auta

Dlouho jste nehavarovali s autem? Chcete to napravit? Hrajte si při jízdě s mobilem. Že se Vám nechce držet? Pořiďte si tento držák, který Váš telefon přichytí k volantu a Vy se místo řízení konečně můžete věnovat věcem o mnoho zábavnějším, třeba si konečně zvýšit svůj osobní rekord ve Flappy Bird. Tento bizarní držák si můžete pořídit za 33 Kč.

1429266683_4511

Aliexpress

9, Micro-USB, USB větráček

Země již nějakou dobu čelí globálnímu oteplování, které se zdá být z hlediska jedince neřešitelné. Co ale můžete vyřešit, jsou vysoké teploty ve Vašem bytě. Buď si koupíte předraženou klimatizaci, nebo na to půjdete chytře a ušetříte. Koupíte si totiž větráček připojitelný do telefonu a budete s ním běhat z místnosti do místnosti. Věřím, že po dvou hodinách usilovného běhání a větrání bude byt příjemně vychlazen. Větráček si můžete pořídit za 84 Kč.

foukatko

Everbuying

10, Měřič rychlosti větru

Opět budeme něco strkat do 3,5 mm jacku, tentokrát to bude měřič rychlosti větru. K čemu Vám bude? To opravdu nevím. Co ale vím, že s cenou nad tisíc korun nebude zrovna nejprodávanější. Přesná cena činní 1 133 Kč.

vavuud-samsung-red

Ebay

11, Sprchová hlavice s reproduktorem a mikrofonem

Patříte mezi ty, kteří si rádi ve sprše zpívají, nebo snad rádi ve sprše volají? Potom je pro vás tato sprchová hlavice přímo ideální. Stačí si přes bluetooth spárovat mobil a bez jakýchkoliv dalších starostí si můžete pustit svoji oblíbenou písničku a u toho si do rytmu radostně čvachtat. Koupání se za doprovodu hudby Vás bude stát 964 Kč.

hlavice

Gearbest

12, Čepice s vestavěným reproduktorem

Všechny Vaše pokrývky hlavy už vyšly z módy? Co si pořídit takovou, která ne jen dobře vypadá, pěkně zahřeje, ale dokáže i přehrát vámi zvolenou muziku? Ano, i něco takového existuje.  Jednoduše spojíte čepici přes bluetooth s telefonem a pak už jen vychutnáváte vycházející tóny, které díky vestavěnému reproduktoru dokáže vydávat. Čepice dokonce disponuje i tlačítky pro ovládání hlasitosti a zastavení/přehrání hudby, takže v mrazivých dnech nebudete muset zdělávat rukavice a lovit telefon z kapes. Tento kousek ošacení stojí 219 Kč.

cepka

 

Aliexpress

Co Vy, máte také nějaké tipy na zajímavé zboží s Číny? Podělte se s námi o ně do komentářů. 🙂

(ceny jsou uváděny ke dni 1. 11. 2015)

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0