Co nabídne Samsung Galaxy S6 mini?

05. 08. 2015 Ondřej Vomočil
Co nabídne Samsung Galaxy S6 mini?

Jak má již tento výrobce mobilních telefonů zvykem, vždy uvede na trh novinku telefonu, nedávno například Samsung Galaxy S6 a nějakou dobu po uvedení této novinky představí i její menší verzi v podobě telefonu s přívlastkem mini. Udělal to tak již u telefonu Samsung Galaxy S3, S4 a dokonce i S5, takže představení telefonu Samsung Galaxy S6 mini nebylo žádným překvapením.

V každém případě se jedná zatím o spekulace, jelikož nebyly uvolněny oficiální parametry telefonu, které by byly ověřené a podložené – takže zatím se jedná pouze o spekulace a parametry telefonu se mohou ještě změnit.

Telefon by měl mít úhlopříčku 4,6” a rozlišení 1280 x 768 px. Jak bývá zvykem, vždy se jedná o menší telefon, než jeho velkého bratra, což je správně a domníváme se, že ani letos tomu nebude jinak.

Samsung Galaxy S6 mini bude tedy postavený na ještijádrovém Snapdragonu 808 o celkovém taktu 1,8 GHz, takže prakticky na stejném procesoru jako je LGG4. Dále bude mít S6 mini 2GB RAM, interní paměť na data bude celkově 16GB – nicméně bude rozšířitelná microSD kartou, což je vždy výhoda těchto mobilních telefonů.

Další uniklé informace ukazují, že by se mělo jednat o 16 MPx fotoaparát jako hlavní dominanta telefonu a přední fotoaparát a videokamerka budou mít velikost 5 MPx a bude disponovat full HD videem.

U telefonu Samsung Galaxy S6 mini budeme možná také počítat i s rychlým nabíjením, které jsme si zde na magazínu také popisovali. Bohužel s bezdrátovým nabíjením a snímačem prstů se budeme muset u S6 mini opět rozloučit, což je věčná škoda. Na druhou stranu by se mohl zachovat snímač srdečního tepu na zadní straně zařízení.

Jedná se o mobilní novinku, kterou si spíše více kupují ženy, jelikož se jedná o menší a elegantnější telefon, který je vždy připravený a není tak velký jako Samsung Galaxy S6.

Sledujte nás

 • Partneři webu

  Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

  Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

  RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

  Akreditované IT kurzy a školenia

  ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

  Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

  Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

  Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0