Co je to Spyware?

04. 03. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Co je to Spyware?

O Spyware jste asi někde v životě již slyšeli a to hlavně z toho důvodu, že jste jej měli na vašem počítači nebo notebooku. V uvozovkách jsou bohužel tyto technologie nesmírně rychle dopředu a Spyware se tedy bohužel přesouvá i na mobilní telefony, které jsou denně připojeni k internetu a tím pádem bohužel i vystaveni možnosti napadení tohoto nepříjemného a zákeřného viru.

Někteří autoři Spyware se hájí tím, že jejich program/vir pouze a jenom odesílá data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných aplikací za účelem hlubšího zjištění zájmů samotného uživatele a podle toho uzpůsobení pozdější nabídky a dalších s tím spojených věcí. Tyto všechny informace jsou následně využívány pro cílenou reklamu, která je přesně na míru tomu, co daný uživatel na svém mobilním telefonu hledá a také jaké aplikace v něm používá.

Bohužel na druhou stranu existují i Spyware, které odesílají i hesla a čísla kreditních karet, které může někdo náležitě zneužít. Dnešní doba je nebezpečná a proto si raději na určitý druh aplikací dávejte pozor, mohlo by se Vám to vymstít.

Spyware se velice často šíří jako součást shareware a to jako adware bez vědomí samotných uživatelů. Je to jeho součást, o které bohužel nikdo neví a jakmile si takový program nainstalujete k sobě do mobilního telefonu, spustíte a nainstalujete si do samotného systému i Spyware.

Často se to týká například klientských programů pro „peer to peer“ sítě, které umožňují stahování a streamování sudby a videa od ostatních uživatelů nebo z nějaké serveru.

Jak bylo řečeno – dnešní doba je bohužel nebezpečná a proto si dávejte velký pozor, co si instalujete jak do svého počítače, tak i do svého mobilního telefonu, jelikož tímto zákeřným Spywarem mohou být nakaženy obě zařízení, což je velice nepříjemná věc.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0