Co je to selfie a proč je to takový hit?

04. 03. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Co je to selfie a proč je to takový hit?

Jistě jste i vy v poslední době zaznamenali v médiích a na internetu daleko větší koncentrovanost slova selfie. O co se vlastně jedná? Proč se jedná o světový hit, kterému vládnout americké celebrity a jejich fotografie dosahují tím pádem milionům sdílení na různých sociálních sítí? Na to se společně podíváme v dnešním článku, který pro Vás máme připravený.

Selfie, jak popisuje samotná Wikipedie je “fotografie sama sebe”, což rozhodně všichni dáte zapravdu. Jedná se o světový fenomén, který postihl prakticky celý svět, což je rozhodně jenom dobře, jelikož lidé využívají aktivně sociální sítě a další media ke své propagaci. I samotné selfie má několik druhů a jedním z nich jsou fotografie buď v zrcadle a nebo přímo fotografie, které uděláte buď pomocí předního fotoaparátu svého mobilního telefonu nebo jeho obrácením. To jsou dva základní typy selfie, které jsou v dnešním světě známé.

Celkově se stal selfie hitem již před několika desítkami let, nicméně svůj velký návrat na výsluní má v posledním roce a lidé svoje fotografie denně sdílejí všem okolo a svým přátelům pomocí různých sociálních sítí a to především pomocí Facebooku, Twitteru a také Instagramu, který je v poslední době také hodně oblíbený.

Pochopitelně je také možnost stáhnout si přímo speciální selfie aplikaci, kterou budete mít ve svém telefonu, ze kterého pochopitelně selfie fotografie nejvíce vznikají. Výjimkou rozhodně není ani selfie z fotoaparátu nebo z velké zrcadlovky, což lidé také dělají.

Aplikace na selfie jsou hodně oblíbené, jelikož stačí například tlesknout a telefon sám od sebe spustí za několik vteřin fotoaparát, který pořídí selfie fotku buď vás samotných, nebo i vašich přátel.

Jestli máte nějaké zajímavé selfie, budeme rádi, když nám jej ukážete a pochlubíte se.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0