Co je to NFC? + popis technologie

04. 03. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Co je to NFC? + popis technologie

Jestliže Váš mobilní telefon disponuje funkcí NFC, ale vy bohužel stále nevíte, co tato propagovaná zkratka znamená – jste zde správně, jelikož si nyní ukážeme a v samotném článku popíšeme co to vlastně NFC je a na jaké technologii pracuje. Vy se zatím můžete podívat, zda i Váš mobilní telefon disponuje touto funkcí. Většinou dnešní novější telefony touto funkcí disponují, takže ji po přečtení tohoto článků můžete rovnou zkusit a začít používat.

NFC je zkratka z anglického “near field communication” a jedná se o modulární technologii  radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velice malou vzdálenost. Vzdálenost je do 4cm, takže sami tedy vidíte, že se jedná opravdu o krátkou vzdálenost. Tuto moderní architekturu definuje sada standardů ISO.

Hlavní a předpokládané využití této technologie je především ve výměně samotných dat při bezkontaktních finančních transakcích a ve zjednodušené konfiguraci spojení radiových zařízení, jako jsou například WiFi sítě a další.

Jistě znáte ze samotných reklam, kde právě představují různé moderní telefony, že nezapomenou zmínit i technologii NFC, která slouží pro bezdrátové transakční nebo i datové přenosy mezi zařízeními, které danou technologii ovládají.

Pomocí této technologie budete tedy moci platit svoji platební kartou, která bude mít ovšem také tuto technologie zabudovanou – pro více informací se zeptejte raději svého bankovního poradce. Nebo funkce NFC slouží k přenosu fotografií a dalších dat mezi jednotlivými mobilními telefony, které právě tuto technologii oba mají.

Jedná se o moderní a skvělou technologii, která dnes a denně může poměrně hodně výrazně ušetřit čas a celkově změnit způsob života nejen Vám, ale také i lidem ve Vašem okolí, což je rozhodně příjemná zpráva.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0