Co je to LTE a jak funguje?

04. 03. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Co je to LTE a jak funguje?

Jistě je každý z Vás masírován denně reklamou z televize na nejrychlejší LTE nebo 4G připojení. Pokud stále nevíte, co tato technologie znamená, stačí si jednoduše přečíst tento článek, kde se dozvíte více informací o této moderní technologii, kterou třeba disponuje i Váš mobilní telefon.

Hned v samotném úvodu je vhodné zmínit, že LTE se rovná 4G. Jeden operátor se chlubí rychlým LTE připojením, další zase nejrychlejším 4G připojením mobilního telefonu k internetu pomocí Vašeho datového tarifu. Přitom se jedná o dvě úplně ty stejné věci.

Širokopásmá technologie LTE tedy zajišťuje přístup k vysokorychlostnímu internetu v mobilní síti. Podle posledních testů je teoretická rychlost stahování (download) 172,8 Mbps a odesílání (upload) 57,6 Mbps.

Provoz vysokorychlostního internetu v mobilní síti byl v České republice zahájen již v roce 2012 a o rok později se všichni operátoři v České republice zavázali pokrýt 98% našeho území.

Jak tyto sliby dopadly se můžete přesvědčit sami, bohužel se jednalo jenom o sliby a u těch to bohužel zůstalo. K LTE se připojíte většinou jenom v Praze a to pouze na některých místech.

Výhody oproti 3G a starším sítím je hlavně ve vyšší  přenosové rychlosti, rychlosti odezvy telefonu až 5ms a lepší stabilitu v hůře pokrytých místech.

K LTE síti a jejímu vysokorychlostnímu připojení se připojíte pomocí mobilního telefonu nebo tabletu, který dokáže náležitě spojit vaši práci s okolním světem, což je rozhodně skvělá zpráva, kterou můžete využít.

Je dobré, že i Česká republika jde s technologiemi dopředu, nicméně samotný obrázek o pokrytí si rozhodně dokážete udělat sami – je to bohužel hodně špatná světová vizitka. LTE funguje velice rychle a to jak pro samotné stahování, tak i uploadování fotografií a posílání e-mailů s větší přílohou.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0