Cloudová úložiště

12. 11. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
dr3-1024x768

Cloud computing je model technologií založený na poskytování služeb či programů uložených na serverech Internetu. Mezi největší výhody Cloudu patří jeho dostupnost, můžeme se k němu připojit ze všech mobilních zařízení (chytré mobilní telefony, tablety) a počítačů s připojením k Internetu. Jednou z technologií jsou Cloudová úložiště umožňující ukládání a sdílení různých souborů. Mezi nejrozšířenější patří mimo jiné Google drive, iCloud a OneDrive. Přístup k nim je umožněn pomocí webového prohlížeče a speciálních aplikací.

Google drive je dostupný pouze s použitím Google účtu (Gmail). Mobilní aplikace umožňuje nahrání souborů jakéhokoliv formátu, sdílení dokumentů a správu souborů a složek, je dostupná pro zařízení s Androidem a iOS. Počítačová verze navíc nabídne vytváření souborů v rámci speciálních aplikací online. V základní verzi je 15 GB prostoru zdarma.google diskiCloud je dostupný pouze pro uživatele s Apple ID. V počítačové verzi je k dispozici zdarma 1 GB úložiště. Lze zde pracovat se třemi nástroji: Pages – textový editor, Numbers – vytváření tabulek a grafů, Keynote – tvorba prezentací. Pokud nevlastníte žádné z jablečných zařízení je zde umožněna pouze manipulace s těmito typy souborů. Nahrávání prezentací, tabulek, textových souborů, práce se složkami (přesun, kopírování, mazání…) a sdílení. Mobilní aplikace je ke stažení jak pro iOS, tak Android.

OneDrive je výtvorem společnosti Microsoft. Je dostupný při použití jakéhokoliv e-mailu (live, outlock, gmail, seznam…). V základní verzi nabídne zdarma 15 GB, po zapnutí automatického zálohování fotografií z mobilního zařízení se jako bonus přidává dalších 15 GB. (Do ledna 2016, potom bude zdarma k dispozici pouhých 5 GB.) Aplikace OneDrive podporuje všechny typy souborů, umožňuje jejich nahrávání, sdílení a organizaci, je ke stažení pro iOS, Android a Windows Phone. Desktopová verze umí přehrávat videa bez nutnosti stahování, díky integrovanému přehrávači. K dispozici je zde zjednodušená verze kancelářského balíku office pro vytváření souborů – Word, Excel, Powerpoint. Zajímavostí je přítomnost OneNote, utilitě pro poznámky, tvorbu To Do listů, nákupních seznamů apod., dostupná nejen zde, ale i ve speciální aplikaci jak v desktopové, tak PC verzi. Mimo to je zde také synchronizovaný kalendář a chat z aplikace Skype. 1D1D WP

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0