Audioknihy do kapsy – poslech nejen na cesty

09. 08. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
AUDIOBOOK_DOWNLOADS_RAINBOW_BOOKS_WITH_HEADPHONES

Při dlouhé cestě autem, letadlem nebo autobusem si můžeme krátit dlouhou chvíli mnoha způsoby. Buď si pustíme hudbu, přečteme dobrou knížku, něco nakreslíme či napíšeme, ale dá se také poslouchat něco jiného, než vaše oblíbené písničky. Na mysli mám kompletně namluvené audioknihy. Proč by však někdo, komu nedělá problém čtení, poslouchal mluvené slovo? V případě, kdy si chcete od čtení odpočinout, je tato varianta běžně nasnadě. A nabízí se i tehdy, pokud sebou nemůžete (například do letadla) tahat kufry plné knih. Protože audiokniha zabere místo pouze v paměti vašeho mobilu, nemusíte si se skladností dělat starosti.

Audiobooks-Webinar-LOGO

Ale uplatnění nenajdou pouze při cestování. Dají se poslouchat při čekání na vlak, nebo když jedete na kole. Jako vhodná varianta se jeví rovněž v noci, když jste už natolik unavení, že se vám nechce ani za mák číst. To mi potom věřte, že se vám bude něco takového opravdu hodit. Přitom na trhu seženete nepřeberné množství namluvených knih – a některé dokonce ani nemusíte kupovat, dají se vyhledat ke stažení zdarma, k čemuž vás zde sice nenavádíme, ale je to také možná varianta. Já osobně však preferuju namísto bezcílného stahování nákup těchto knih. Myslím totiž, že se zdá daleko přínosnější, podpořit tvůrce v jejich tvorbě a nepřidělávat jim starosti s kradením.

clanky-gamingsite

A kde vlastně nakupovat takové audioknihy, ptáte se? Za sebe mohu jedině doporučit obchod www.audioteka.cz, kde seženete všechny momentálně dostupné audioknihy na trhu. Pak tu jsou ještě www.palmknihy.cz, tady ovšem zase tolik titulů k dostání není (přesto jich tam najdete dost). Ostatní weby už snad podle mě ani nestojí za řeč. Tyhle dva by vám podle mě k výběru té své měly bohatě stačit…

CHM-audiobooks

Z mojí sbírky uvedu třeba sérii Zaklínač, konkrétně Bouřkovou sezónu, jež namluvil pan Martin Finger. Jeho hlas se mi jeví úplně bezkonkurenční, ale pak tu máme ještě herce Martina Stránského, jehož „chraplák“ se prostě báječně poslouchá. U tohoto nejvíce doporučuji právě knihu Analfabetka, která uměla počítat. Tento titul mimochodem v minulém roce vyhrál prestižní ocenění „Audiokniha roku“. V žebříčcích prodejnosti kralovala první příčce několik měsíců. A potom si ještě můžete poslechnout životopis Steva Jobse, který pán Stránský namluvil též. Vedle těchto knih však zásadně doporučuju především první tři dosud namluvené díly knižní série Píseň ledu a ohně. Někteří lidé se vyhýbají jejímu čtení právě kvůli značné rozsáhlosti – v podobě mluveného slova však těch bezmála šedesát pět hodin odposloucháte cobydup. Ale abych nemluvil jen o sci-fi a fantasy; vyberou si i fanoušci krimi, konkrétně třeba knížek od Jo Nesba, nebo různých klasik – žánrů je prostě mnoho, nebudu je to vyjmenovávat jeden po druhé.

S cenami audioknih se blížíme k běžnému standardu cen psaných knih. Některé pořídíte ve slevě, za jiné ale zaplatíte slušnou sumu. Tohle mi připadá snad jako jediné negativum audioknih. Prostě je nepořídíte levně. Nikdy ovšem cena nepřesáhne hranici pěti set korun. Kupříkladu Zaklínače si můžete pořídit ve zvýhodněné kompletované edici.

Audioknihy rozhodně našly pádné využití. Nejsou určeny jen a pouze slepcům, ale především těm lidem, kterým se nechce moc číst, a rádi by si zkrátili dlouhou chvíli.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0