Apple je nejbohatší firma na světě

15. 02. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Apple je nejbohatší firma na světě

Po té, co se objevily nejnovější modely iPhone, tedy především řada 6 a 6 Plus, nastal neuvěřitelný boom financí u společnosti Apple. Ta se stala během dvou let obrovským skokem nejbohatší firmou na světě. Příčinu lze ovšem hledat také někde úplně jinde, a sice v pronikání do východních tržních oblastí.

Go East- Hurá do Číny

Čína již není pro Apple žádnou „španělskou vesnicí“. Právě prodej v Číně způsobil to, že na rozdíl od roku předchozího, kdy se majetek odhadoval na 483 miliard dolarů, letos je to závratných 711 miliard. Raději ani nepřepočítávejte na koruny, dostanete se již k bilionům.

Akcie strmě vystoupaly

Také z pohledu akcionářů je Apple doslova zlatým vejcem, nebo spíše jablkem, které jim vydělává velice slušné provize. Představte si, že z loňských 85 dolarů stoupla cena akcií společnosti na neuvěřitelných 126 dolarů, tedy téměř zdvojnásobení během jediného finančního období. Za takovýto strmý růst může především model iPhone 6, který si nyní můžou bez potíží zakoupit také Číňané. Proč ne? Cena pro ně bude asi trošku vyšší, než jsou zvyklí u svých napodobenin, ale aspoň poznají ryzí kvalitu západu.

Co na to konkurence?

Konkurence musí být těmito čísly šokována, ovšem nedává to samozřejmě znát. Druhou největší štikou v rybníce obřích firem je Exxon Mobile o tržní hodnotě cca 380 miliard dolarů, která ovšem zdá se spíše klesá. To akcie Apple budou podle předpokladů minimálně v následujícím čtvrtletí růst na ceně.

Další štiky v globálním rybníku

Třetí příčka patří firmě Google, která má tržní hodnotu v současnosti asi 365 miliard dolarů. Další přímý konkurent na poli elektronickém, Microsoft dosahuje hodnoty 349 miliard. Tedy ani společná suma obou těchto největších konkurentů nedosahuje oné magické cifry, mimochodem velmi reálně se již blížící jednomu bilionu dolarů. Pro běžného smrtelníka trochu fantasy čísla.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0