Apple a Samsung pracují na nástupci SIM karet

11. 08. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Apple a Samsung pracují na nástupci SIM karet

Podle posledních uniklých informací deníku Financial Times společnosti Apple a Samsung společně pracují na novém standardu SIM karet, který by měl mít jiné parametry, jinou funkčnost a celkově by měl být postavený na jiném základu. Obě zmíněné společnosti na tomto pracují pochopitelně za dohledu organizace GSMA – jedná se o projekt, který by měl znamenat naprostý konec klasickým a běžným SIM kartám.

Klasická a v dnešní době SIM karta by měla být nahrazena takzvanou e-SIM kartou, což bude odpovídat samotnému názvu. Jedná se o elektronickou verzi SIM karty, která rychle umožní přepínat mezi mobilními operátory. Celkový koncept elektronické SIM karty zatím ještě nebyl dokončen a všechny zúčastněné společnosti na něm stále ještě pracují. Nicméně stále není ještě jasné, zda i samotní operátoři budou moci nějakým způsobem zasáhnout do celkového konceptu  e-SIM karty.

Nová technologie, která se vyvíjí by měla být velice podobná Apple SIM, která byla představena společně s iPadem Air druhé generace. Ta uživatelům umožňuje velice snadno a jednoduše přepínat v tabletu mezi datovými sítěmi, což je elegantní a hlavně efektivní.

Znamená to také to, že klasický slot na SIM kartu z běžných mobilních telefonů zcela vymizí a nové telefony budou mít již tyto standardy, které budou v příštím roce kompletně dokončeny a předány k posouzení a schválení.

Společnost GSMA pevně věří, že se na konceptu jejich e-SIM celý telekomunikační průmysl jednoznačně shodne a díky tomu nebude muset celý koncept nějakým způsobem předělávat a upracovat jednotlivé části.

V současné době má nový formát SIM karet s názvem e-SIM podporu od mobilních gigantů jako je AT&T, T-Mobile, Vodafone nebo Orange či Telefónica. Všichni tito operátoři budou nový koncept e-SIM podporovat a podle posledních informací by měla být zcela finální verze nových SIM karet známá někdy v průběhu roku 2016.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0