Aplikace pro streamování hudby

26. 11. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
Screenshot_2015-11-26-17-55-40

Slovo „streamování“ slouží k označení nepřetržitého přenosu audiovizuálního materiálu mezi zdrojem a koncovým uživatelem. Streamování hudby tak umožňuje přehrávání skladeb bez nutnosti mít je uložené na disku počítače, nebo v paměti telefonu. Nevýhodou je snížená kvalita skladeb, datový tok bývá snížen na 320kbit/s. Dnes si představíme dvě aplikace, které tuto službu nabízí.

Youradio

Tato aplikace slouží k přehrávání takzvaných „nálad“ sestavených vybranými umělci, uživateli Youradio a redaktory. V nabídce je zde spousta playlistů pro nejrůznější situace, písně vybrané pro běhání, to nejlepší ze soundtracků k filmům apod. Při zadání názvu interpreta aplikace sama vygeneruje písně, které se k němu hodí, nelze však vybrat hudbu pouze jednoho autora, nebo jen jedno album. V záložce žánry jsou na výběr desítky možností, které přehrají hudbu, jenž odpovídá vybranému hudebnímu stylu.

Po zvolení nálady, nebo žánru se spustí přehrávání. Pokud není služba předplacena, spustí se před prvním singlem reklama. Přehrávač sám o sobě umožňuje pouze posun v playlistu dopředu, krom toho umí ještě skladbu úplně zastavit, tlačítko pauza, ani zpět zde tedy nenalezneme. Pod coverem alba se nachází tlačítko palec dolů a palec nahoru. Díky tomuto hodnocení se upravuje generování playlistu našim představám. Je zde také tlačítko pro ovládání hlasitosti a sdílení.

Předplacení služby stojí 89Kč/měsíc. Navíc k základní verzi nabízí právě tlačítko pauza, zbaví uživatele reklam a umí uložit do mezipaměti 180 minut hudby, tudíž není třeba využívat mobilní data v případě, kdy není dostupná WiFi.0201

Deezer

Po spuštění Deezeru se objeví výzva k přihlášení. To je umožněno buď pomocí účtu facebooku, google+, nebo po registraci e-mailem. Oproti Youradio je zde možnost vyhledání a přehrání pouze vybraných částí alb od jednotlivých interpetů. Jde zde také vytvořit vlastní playlist. K dispozici jsou také seznamy skladeb sestavené redaktory (stejně jako nálady). V horní části úvodní obrazovky aplikace si nelze nevšimnout takzvané „flow“. Tento mix je sestavený podle nejčastěji vámi přehrávaných interpretů a singlů pomocí deezeru, měl by tak přesně odpovídat vašemu hudebnímu vkusu.

Výběrem playlistu se aktivuje samotný přehrávač. V tomto případě obsahuje nejen tlačítko pozastavení, ale také možnost vrátit se o singl zpět (tedy pouze v případě přehrávání celého alba). Je zde také umožněno náhodné přehrávání a opakování skladeb. Opět je zde tlačítko „to se mi líbí“ a možnost sdílení.  Předplatné stojí 165 Kč /měsíc a umožňuje poslech hudby bez reklam a stažení skladeb do zařízení.03

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0