Aplikace pro fotografování bez spouště

30. 03. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
SELFIE-1

V dnešní době dotykových zařízení, není snad nikdo, kdo by na svém zařízení nevyužíval funkci fotoaparátu. Troufnu si říci, že se zlepšující se kvalitou výstupních fotografií se staly dokonce konkurencí pro základní kompaktní digitální fotoaparáty. A není se čemu divit, mobilní telefon přeci máme neustále po ruce, nač tedy s sebou nosit zbytečně další zařízení?

I dnes však mají mobilní fotoaparáty několik nevýhod, které je ženou do ústraní. Jednou z nich je stále častější absence fyzické spouště. Snímání pouze za dotyku displeje, nám v mnoha situacích může znesnadnit naše úsilí. Dnes bych proto ráda představila několik aplikací, které dokáží tuto absenci alespoň z části redukovat.

První z nich je Easy Selfie určená pro mobilní zařízení fungující na platformách Windows Phone a Android. Vybrat si zde můžete hned ze tří režimů. První slouží pro klasické snímání pomocí dotyku na displeji. Druhý z nich je použití klasické samospouště, ta je implicitně nastavena na 15s (její doba lze upravit v nastavení). Poslední a nejzajímavější možností je zvuková spoušť, ta reaguje na zvuky ve Vašem okolí. Dosah senzoru je dostačující i pro fotografování větších skupin, citlivost však neumožňuje snímání v hlučném prostředí, jako jsou například diskotéky, kamera poté reaguje na hudbu a ne na míněný zvukový signál. Všechny režimy je možné použít za využití přední i zadní čočky.

Mnohem lepších výsledků za hlučného prostředí dosahuje Voice Camera, určena výhradně pro Windows Phone. Ve spodní části displeje najdete dvě ikony, ta vlevo umožňuje přizpůsobení času samospouště, nebo ji zcela vypnout. Druhé z nich přepíná mezi režimy fotoaparátu. V dalších možnostech si poté můžete navolit slova, na která bude aplikace reagovat – i několik. Rozpoznávání sice funguje jen pro angličtinu, nezaznamenala jsem však žádný problém s výslovností.

Poslední aplikace, kterou bych ráda zmínila je Camera Trigger pro zařízení s Androidem. Ta umožňuje nejen použití hlasové spouště, časové spouště, ale i detekci pohybu, nebo nastavení sekvence, během níž snímá zvolenou oblast, dokud se sekvence manuálně nezastaví. Najdete zde i pokročilé nastavení fotoaparátu, jako je jas, kontrast a sytost.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0