Aplikace pro Facebook

02. 01. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
bookie-tips-best-facebook-applications

Sociální síť Facebook jistě není třeba dlouze představovat. Její služby využívají denně miliony lidí. Již nějakou dobu se však nejedná pouze o sdílení příspěvků se svými přáteli, výraznou roli na funkci v této komunitě hraje i chat, fanouškovské stránky, skupiny a další prvky. V dnešním světě mobilních zařízení nejsou však ani ta ošizena. K dispozici je řada aplikací zaměřující se právě na jednotlivé aspekty využití nejrozšířenější sociální sítě naplno.

První a zřejmě tou nejvyužívanější aplikací nese název Facebook. Slouží k celkovému přehledu o účtu a všech jeho aspektech. Zobrazují se zde notifikace, nové příspěvky, k dispozici jsou všechny profily přátel a samozřejmě i přehled stránek a skupin. V případě zájmu o spojení s chatem, je nutností nainstalovat takzvaný Messenger. Mimo přehledu lidí co jsou zrovna online je zde i seznam společných koncerzací. Umožňuje také videohovory.

Každý, kdo někdy oficiální aplikaci pro Facebook používal, si jistě všiml její náročnosti, ať už na výkon zařízení, paměťové náročnosti, nebo spotřebu baterie. Právě proto je k dispozici Facebook Lite – zjednodušená verze, která není tak náročná pro svůj provoz. Současně také nespotřebovává tolik dat, což jistě ocení uživatelé, kteří jsou ještě stále omezováni FUP limitem u mobilních dat. Funkce zůstávají stejné jako u plnohodnotné verze, rozdíl je tak pouze v zjednodušeném grafickém provedení. V tomto případě není nutností Messenger instalovat, aplikace ho má v sobě integrovaný.

Další užitečná aplikace nese název Facebook Pages Manager. Je určena pro správce stránek. Přihlašování probíhá klasicky pomocí stejných přihlašovacích údajů, které jsou použité u hlavní aplikace. Veškeré příspěvky jsou však automaticky přidávány pomocí účtu stránky. To stejné platí o upozorněních. Vše je tak odděleno od osobního profilu. K dispozici je také kompletní statistika a možnost odpovídání na zprávy. I služba skupiny se dočkala své vlastní aplikace, nese název Groups. Funkcemi a provedením odpovídá té pro správu stránek.

Zajímavostí je potom aplikace Facebook at work. Ta má za úkol vytvořit jakousi oddělenou sociální síť pouze pro pracovní účely. Funkce však zůstanou stejné, lze zde tak zakládat skupiny, stránky, vytvářet události, sdílet soubory, spolupracovat na dokumentech. Doplňkem aplikace je Work chat tzn. obdoba Messengeru pro klasickou aplikaci, umožňuje komunikace v rámci pracovního profilu.

Kromě těchto zaměřených aplikací jsou ke stažení k dispozici také různé doplňky pro Messenger jako například nástroj pro vytvoření GIFů. Všechny pochází přímo od vývojářů Facebooku, měla by tak být zajištěna bezpečnost používání a funkčnost.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0