Android M – pohled na systém od Google

20. 07. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Android M – pohled na systém od Google

Jestliže vlastníte mobilní telefon s operačním systémem Android a nějakým způsobem se o tento systém detailněji zajímáte, rozhodně doporučujeme zaměřit se právě na nově vznikající systém s názvem Android M, který se právě v kancelářích společnosti Google a jeho divize Android právě vyvíjí.

Bude se jednat o zcela nový a od začátku sepsaný a vytvořený systém, který obsahuje všechny novinky, na které se postupně podíváme a popíšeme si je. Pokud tedy chcete nový a poměrně hodně předělaný systém, Android M bude zřejmě ta nejlepší možná volba, jakou si můžete přát.

Výdrž baterie je hodně diskutované téma, jelikož právě systém Android M má mít celkově až dvakrát větší výdrž na baterii, než jeho Androidí předchůdce. Jedná se poměrně o hodně velkou novinku, kterou rozhodně každý z Vás uvítá, jelikož baterie je hodně diskutované téma.

Úspora energie je další ožehavé téma, které má vyřešit nová technologie od společnosti Google v systému Android M, která by měla za úkol rozpoznat jak je zařízení používáno a podle toho by měla následně využívat jeho paměť a spuštění aplikací. Jde tedy o to, že pokud máte například v kanceláři na stole tablet, kde budete mít nainstalovaný právě systém Android M a nebudete jej nějakou dobu používat, systém to sám rozpozná a aplikace vypne do hlubšího spánku a tím pádem nebudou tolik využívat baterii.

Čtečka prstů přichází i na Android a v novém systému by měla sloužit při platbách a potvrzení u oprávnění systému – jedná se o poměrně logický krok, jelikož konkurenční mobilní telefony a hlavně operační systémy tuto technologii již využívají delší dobu.

Jak sami vidíte, novinek je poměrně hodně a toto je pouze a jenom vybraná část, která nás nejvíce zaujala. Pochopitelně, že další novinky budeme postupně představovat a podělíme se o ně s Vámi.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0