Android Lollipop – novinky, které Vás dostanou do kolen!

15. 02. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Android Lollipop - novinky, které Vás dostanou do kolen!

Lízátko – ano, přesně takto se právem přezdívá nejnovějšímu operačnímu systému od společnosti Google – Android Lollipop. V tomto článku se společně v rychlosti podíváme na všechny novinky, které tento systém pro mobilní telefony a tablety přináší. Pojďme se tedy rovnou na všechny novinky podívat.

V první řadě je hned první změna design – jedná se o přepracované uživatelské rozhraní, které díky svému uzpůsobení napomáhají k lepší přehlednosti a o poznání lepšímu ovládání, což je rozhodně hodně pozitivní věc, kterou je potřeba si uvědomit. Nicméně jsou zde dva tábory – jednomu se design líbí, tomu druhému bohužel ne.

Delší výdrž na baterii je další novinka, kterou zcela jistě všichni uvítáte. Jedná se o úspornou baterii, která prodlouží používání Vašeho mobilního telefonu s tímto operačním systémem až o celých a příjemných 90 minut, což je již poměrně podstatný čas.

Podstatnou novinkou je i zcela nová runtime ART, která celkově zlepšuje výkon aplikací a také jejich rychlejší odezvu. Samotný Google mluví dokonce o čtyřnásobně rychlejším spuštění aplikací, což je velice příjemné – pochopitelně je zde podpora 64 bitových zařízení a také aplikací.

Bezpečnost je v dnešní době na prvním místě a u mobilních telefonů to platí dvojnásobně. Nová zařízení s operačním systémem Android Lollipop budou prodávána se zapnutým šifrováním, které pomůže celkově chránit data na ztracených zařízeních. Inteligentnější je také samotný zámek telefonu, který si každý uživatel může nastavit podle sebe.

V nové verzi operačního systému také nechybí vylepšený zvuk, video a další schopnosti pro lepší ovládání fotoaparátu. Podpora je zde také pro USB audio. Zcela jistě se Vám bude líbit řada nových funkcí pro fotografování jako je například zachytávání snímků rychlostí až 30 fps v plném rozlišení a nebo podpora RAW formátu.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0