Android 6.0 – Marshmallow

05. 11. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
6.0

V současné je platforma Android nejpoužívanější na trhu mobilních zařízení. Využívá ji více než osmdesát procent z nich. Nejvíce uživatelů zatím stále zůstává u verze 4.4 KitKat, i přesto, že další v pořadí – Lollipop nebyla ještě nabídnuta na všech zařízeních se v průběhu srpna pro vývojáře uvolnila nová verze tohoto systému – Android 6.0 Marshmallow. Začátkem října spatřila světlo světa i jeho finální podoba. Jako první se aktualizace dostala k zařízením od společnosti Google s označením Nexus. Ta jako jediná disponují „čistou“ verzi tohoto operačního systému, jsou tedy bez grafické nástavby výrobce. Během několika měsíců by se měla aktualizace dočkat i zařízení jiných značek (například Sony, Huawei, Motorola a další) v závislosti na tom, jak rychle je dají jednotlivé firmy k dispozici. Seznam přesných modelů uvádí výrobci na svých stránkách, nebo na sociálních sítích.

Oproti předchozím verzím nový Android nepřinese zvláštní změny ve vzhledu, ale zaměří se spíše na funkčnost. Měl by kladně ovlivnit výdrž baterie a to díky novince nazvané Doze, přesněji Doze Setting Editor. V situaci kdy zařízení není používáno, se přepne do speciálního úsporného režimu, ve kterém se aplikace spouští v daných časových intervalech a ty spuštěné na pozadí se minimalizují. Intervaly se počítají podle průměrného časového využívání telefonu. K dispozici bude také nový způsob správy oprávnění aplikace. Ten by měl umožnit přizpůsobení aplikací jednotlivě, což by mělo regulovat počet aplikací běžících na pozadí a tak ušetřit paměť RAM. Mimoto se dají již při stažení aplikace zvolit oprávnění, která se aplikace přidělí (například přístup k poloze). S tím souvisí i vylepšené ovládání úložiště, které společně s novým USB – C umožní použít SD kartu jako primární úložiště. Aplikace už tak nebudou nadále zabírat místo v interní paměti telefonu. Výraznějších grafických úprav se dočkala zejména notifikační lišta a zamykací obrazovka.

Do nové verze byla také zaimplementována podpora v současnosti velice populární čtečky otisku prstů umožňující identifikaci majitele telefonu. Ke zlepšení došlo také v rámci zvukové latence a hlasového ovládání.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0