Alcatel OneTouch Pixi First

27. 03. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
95201552422PM_635_alcatel_onetouch_pixi_first

Alcatel OneTouch Pixi First

V polovině měsíce prosince minulého roku vstoupil na trh s mobilními telefony další příspěvek od společnosti Alcatel. Tentokrát tento nový smartphone řadíme mezi úplně základní kousky. Za cenu kolem dvou tisíc korun však nelze očekávat zázraky, telefon tedy zaujme především nenáročné uživatele, kteří touží po „základu“.

Novinka je určena prvotně pro uživatele tlačítkových telefonů, kteří touží po přechodu na dotykovou bázi telefonů a nepožadují extra výbavu. Za sympatickou cenu, která se pohybuje kolem dvou tisíc korun zakoupíte tento telefon, který disponuje opravdu základními funkcemi. Samotný chytrý telefon běží na tradičním a nejpoužívanějším operačním systému Android. Zde se jedná o verzi 4.4 KitKat, který byl představen už před dvěma roky. Nutno podotknout, že zde výrobce tuto starší verzi operačního systému zvolil opravdu dobře i s ohledem na fakt, že je k dispozici několik dalších novějších verzí tohoto systému. Dokládá to bezproblémový chod telefonu, který se při více otevřených aplikacích nějak zvláštně neseká. Srdcem telefonu je zde čtyřjádrový procesor Spreadtrum 7731 s taktem 1,2 GHz. Za kámen úrazu zde platí operační paměť, která dosahuje k hodnotě 512 MB. V tomto aspektu zde mohlo být alespoň přítomno 1GB. Základní kapacity dosahuje i uživatelská paměť o rozloze 4GB. Paměť lze samozřejmě rozšířit paměťovými kartami typu Micro SD. Displej novinky od Alcatelu má velikost čtyři palce s rozlišením 480 x 800 obrazových bodů, což ani zde není žádná sláva. Co se týče hlavního fotoaparátu, zde mluvíme o snímači s pěti megapixely, jenž disponuje LED bleskem a přítomností funkce nahrávat videa ve Full HD. Snímač na autoportréty je  dvoumegapixelový.

Alcatel OneTouch Pixi First, jenž se vyskytuje na trhu čtvrtým měsícem, je dvousimkový přístroj, který podporuje 3G i s datovými přenosy HSPA+ 21 Mbps. Na internet se lze připojit i přes wi-fi 802.11 b/g/n. Součástí tohoto telefonu je také akumulátor o kapacitě 1 450 mAh.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0