Alcatel Idol 4 Pro

20. 05. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
Alcatel-OneTouch-Fierce-XL-large

Alcatel Idol 4 Pro

Společnost Alcatel se do většiny našich hlav zapsala ze své dřívější produkce v době, kdy byly mobilní telefony na vzestupu, na nějaký čas poté nebylo tolik telefonů s touto značkou vidět, ale nyní se vše zase vrací do starých kolejí. Výrobce čas od času představí chytrý telefon, který něčím zaujme – nyní se jedná o horkou novinku Idol 4 Pro, která disponuje operačním systémem Windows 10, na který jsme zvyklí především od výrobců Microsoft, Lumia a HTC. Jaká je tedy vůbec horká novinka od Alcatelu? 

Chystaná novinka s modelovým označením Alcatel Idol 4 Pro slibuje špičkovou výbavu a také možnost konkurovat nejvýkonnější Lumii na trhu v podobě smartphone Lumia 950 XL. Alcatel se oprostil od svého již tradičního označení Onetouch a na významném veletrhu MWC uvedl zajímavé modely Idol 4S a Idol 4, které fungují na oblíbeném operačním systému Android. Zejména pak model 4S disponuje dosti zajímavou výbavou, čímž by jej měla „čtyřka pro“ napodobit. Jak už bylo řečeno, čerstvá novinka od Alcatelu nebude využívat operační systém od Google, ale le mobilní Windows 10. Srdcem telefonu má být podle všeho vrcholný procesor Snapdragon 820 od Qualcommu, nímž disponuje několik chytrých telefonů na trhu a nutno podotknout, že funguje svižně a bezproblémově. Operační paměť telefonu dosahuje až k hodnotám 4GB, což je velmi slušné. Dále zde registrujeme uživatelskou paměť s 64GB, což je lepší výbava, než u modelu Idol 4S s Androidem. V displeji však registrujeme patrný rozdíl. Novinka Pro trochu se zde trochu uskromní, jedná se totiž o AMOLED displej o stejné velikosti – 5,5 palce, ale rozlišení bude „jen“ Full HD 1 920 x 1 080 obrazových bodů. Oproti modelu Idol 4S, který má stejně velký displej, ale s ultra rozlišením QHD, je zde tedy viditelný rozdíl. Lepším aspektem oproti druhému modelu je fotoaparát, který čítá jednadvacet megapixelů, přední osmimegapixelová kamerka je pak shodná s modelem Idol 4S.

Alcatel Idol 4 Pro podle všeho výrobce vyzbrojí baterií s kapacitou 3 000 mAh a na zádech nebude chybět senzor otisků prstů. Cena a datum uvedení na trh zatím nejsou známy. 

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0