AirDroid – vzdálená správa mobilních zařízení

01. 12. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
logoVideo

AirDroid patří mezi aplikace umožňující vzdálenou správu telefonu a jiných chytrých zařízení. Pro systémy Mac OS a Windows, jsou k dispozici speciální programy, přes které se app ovládá, je zde ale také možnost ovládání pomocí webového prohlížeče. Nejnovější verze umí používat i připojení pomocí mobilních dat (nejen pomocí WiFi) a pro připojení tak stačí, aby byl telefon zapnutý.

Po spuštění se zobrazí základní obrazovka se všemi funkcemi, které aplikace přináší. V levém horním rohu se zobrazí vygenerovaná IP adresa, ta se zadá do vyhledávácí lišty webového prohlížeče na počítači. Na mobilním zařízení pak vyskočí upozornění o připojení, které je třeba potvrdit. Jakmile se tak stane, je možno zařízení ovládat.

Na displeji je zobrazeno několik ikon – přenos souborů, umožňuje bezdrátový přenos obrazových, zvukových i dalších souborů z mobilního zařízení do počítače. Soubory – zobrazuje všechny soubory uložené v paměti rozdělené do kategorií (hudba, videa, fotografie…). Funkce booster zobrazuje vytížení paměti RAM a umožňuje její pročištění. Aplikace vypíše všechny nainstalované aplikace. Prohlídka spustí krátké rady po seznámení se s aplikací. Dále jsou zde volitelné možnosti – najít telefon (po zapnutí umožní sledování telefonu, které by mělo lokalizovat telefon při jeho ztrátě – pokud je tedy zapnut a s přístupem k internetu), hotspot vytvoření bezdrátového bodu pro připojení k internetu, tethering – sdílení internetu pomocí kabelu USB.0001Desktopová verze nabídne v podstatě stejné ikony, které se zobrazují na té mobilní. V pravém horním rohu je zobrazeno připojené zařízení. Po kliknutí na detaily se zobrazí výpis paměti, rozdělený na kategorie. Umožňuje z počítače psát SMS zprávy, volat, upravovat kontakty, spravovat veškerá obsažená data, projekci a ovládání fotoaparátu a hlavně přesun jakýchkoliv souborů z počítače do mobilního zařízení. Pomocí horní vyhledávací lišty je možné nalézt na Google Play nalézt jakoukoliv aplikaci, či hru a zároveň spustit její instalaci na zařízení.001004003002Hlavní výhodou aplikace je bezpochyby možnost bezdrátového přenosu souborů a možnost zasílání zpráv a volání pouze za pomoci počítače.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0