Recenze: Huawei Mediapad Link 10

28. 12. 2015 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
Huawei MediaPad 10 Link - (12)

Známý tablet Huawei Mediapad Link 10 okupuje trh s tablety a mobilními telefony již třetím rokem.

Huawei Mediapad Link 10, jak zní celé jeho jméno, nabízí prodejci na webových portálech za cenu okolo čtyř tisíc korun. Za tyto peníze koupíte šikovného pomocníka a zabíječe volného času, zkrátka s tímto tabletem se nudit nebudete.

Tablet, jenž má uhlopříčku displeje velikosti 10,1“ s rozlišením 1280×800 pixelů Vás překvapí svým klidným chodem. K němu přispívá čtyřjádrový procesor ARM Cortex A9 a RAM paměť 1GB. Mediapad 10 funguje na tradičním Androidu 4.1. Uživatelská paměť nabízí 8GB volného prostoru s možností rozšíření paměťovými kartami MicroSD a to až na 32 GB.

Hlavním lákadlem cenově dostupného tabletu může být fotoaparát, který fotí ve třímegapixelové kvalitě a nutno říct, že kvalita fotografií mile potěší. Stejně tak i fakt, že prostřednictvím kamery můžete nahrávat videa ve Full HD kvalitě. Přední autoportrétová kamerka pochytila pouze 0,3 megapixely, což jí řadí na úplný základ.

banner_680x90

Jaké jsou dojmy z přístroje?

Tablet jsem si pořídil v rámci prodloužení tarifu u jednoho z našich předních mobilních operátorů. Zaujal mne především jeho vzhled a funkce a při pohledu na cenu mi bylo jasné, že jej musím mít. Huawei MediaPad 10 na lidské oko působí příjemně a materiály, které tvoří jeho konstrukci, odolají snad i nějakému nárazu navíc. Na přední straně tabletu nenajdeme nic jiného než displej a pochopitelně přední fotoaparát a světelný senzor. Na zadní je v horní části uprostřed umístěn fotoaparát a po pravé i levé straně nalezneme reproduktory. Ty hrají velmi dobře, ostatně to sám považuji za velký plus tohoto přístroje. Ve středu zadní části tabletu nechybí logo společnosti Huawei. Zadní část je v horní části v bílé a v dolní ve stříbrné barvě a tablet tak působí o něco honosněji. Po zapnutí samotného přístroje Vás překvapí jeho rychlost, ačkoliv se může zdát 1GB RAM poněkud málo, přístroj komunikuje s Androidem 4.1 celkem výborně. Co se týče uživatelské paměti, zde jsem dokoupil paměťovou kartu. Přece jen 8GB na systém a osobní soubory je málo. Displej přístroje, ačkoliv není ve Full HD, zobrazuje poměrně kvalitně. Dalším plusem, který bych zmínil je přítomnost šuplíčku na SIM karty. Tablet tak můžete používat na SMS komunikaci a internetové prohlížení z datových přenosů. Nechybí ani podpora LTE, tudíž se o rychlost internetu uživatel nemusí bát. Je opravdu škoda, že výrobce nenainstaloval i mikrofon pro běžné hovory, ale na druhou stranu, kdo by s tak velkým přístrojem volal u ucha?

 

hw_399410

Závěrem

Pokud zvažujete koupi tabletu ve větším rozměru, určitě se zaměřte i na Huawei MediaPad 10 link. Cenově je tento drobeček přístupný komukoliv a jeho funkce využije také každý. Velkým lákadlem tabletu je jeho zvukové vybavení. Stereo reproduktory na zadní části hrají opravdu skvěle. Tablet zakoupíte na internetu nebo v kamenných prodejnách za cenu okolo čtyř tisíc korun.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0