LG Nexus 5X

25. 12. 2015 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
maxresdefault

Jedním z nových a poměrně zajímavých produktů na trhu s mobilními telefony je od podzimu i sympaťák LG Nexus 5X.

 

5X má našlápnuto na pověst spolehlivého, populárního a vyhledávaného chytrého telefonu. K těmto vlastnostem ho vede jeho příjemně obyčejný vzhled, ze kterého můžeme vyjmenovat třeba čím dál tím více oblíbenější zaoblené rohy a konstrukci z kvalitního plastu. Vpředu telefonu najdeme jeden reproduktor, naopak na zádech se nachází čtečka otisků prstů, která při dotyku prstu odemkne telefon. Samotná čtečka je velmi rychlá a přesná.
LG Nexus 5X, jak zní celé jeho jméno, pohání na mobilní telefony LG netradiční šestijádrový procesor Snapdragon s označením 808 a s přímočarým taktem 1,8 GHz. Pokud je řeč o grafickém procesoru, zde zmíníme model Adreno 418. RAM telefonu dosahuje ke klasickým 2GB a co se týče uživatelské paměti, zde má zákazník na výběr mezi 16 a 32 GB, paměť je samozřejmě rozšířitelná a to až na 128 GB paměťovými kartami MicroSD. Telefon běží na nejmodernějším Androidu 6.0 a v kombinaci s již zmiňovaným procesorem a RAM nejsou s chodem telefonu žádné komplikace. Telefon působí plynule a rychle. Co se týče výdrže telefonu, zde se můžete spolehnout až na den a půl užívání si.
Příjemný displej s uhlopříčkou 5,2 palce funguje v rozlišení FullHD (1080×1920 px) je osazen ochranným sklem Gorilla Glass třetí řady. Hlavním fotoaparátem telefonu je 12,3 megapixelový senzor, který má vlastnosti jako novější kolega X5, Nexus 6P. Autoportétovou kamerku vyjadřuje pětimegapixelový fotoaparát.
Telefon podporuje LTE, NFC a satelitní navigace. Vložíte do něj nanoSIM.
Cena varianty s 16 GB vnitřní paměti začíná na necelých jedenácti tisíc korun. Varianta s 32 GB vnitřního úložiště startuje na ceně bezmála dvanácti tisíc korun. LG Nexus 5X je dostupný v černé i bílé barvě.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0